Kemancıdan Sıcak Havada Serin Şarkılar

Eskişehir’de hava sıcaklıklarının artması nedeniyle vatandaş serinlemek için kaçacak yerler ararken, kendisini şehir müzisyeni olarak adlandıran Efe Gençbey de sıcak havada kemanıyla Adalar mevkiinde adeta konser verircesine sanatını konuşturuyor.Müziğin...

Kemancıdan Sıcak Havada Serin Şarkılar
banner230
Eskişehir’de hava sıcaklıklarının artması nedeniyle vatandaş serinlemek için kaçacak yerler ararken, kendisini şehir müzisyeni olarak adlandıran Efe Gençbey de sıcak havada kemanıyla Adalar mevkiinde adeta konser verircesine sanatını konuşturuyor.
Müziğin ruhun gıdası olduğunu belirten kemancı, bunun, ısınan ruhları serinlemek ve beyin üzerindeki baskının azaltılmasının da bir çeşit zihni serinleme olduğunu belirtti. Gençbey, bu serinliğin, kemandan çıkan o eşsiz nağmelerin sağladığını anlattı. Bazı vatandaşların serinlemek için soğukluk, su, ya da buz sözcüklerinin bol olduğu şarkılar da istediğini, onları kırmadan bu şarkıları da kemanıyla çaldığını söyleyen 37 yaşındaki keman ustası, bazen de şarkıları vatandaşlarla beraber söyleyip birlikte şarkılarla serinlediklerini sözlerine ekledi. Efe Gençbey, çaldığı kemanı ile özellikle ’Yağdır Mevlam Su’ şarkısını çokça çaldığını ve istek aldığını belirtiyor.
YORUM EKLE