Kapalı Pazaryeri Vatandaş Ve Pazarcı Esnafı İçin Daha Elverişli

Türk Halkı Pazar Kültüründen Vazgeçemez

Kapalı Pazaryeri Vatandaş Ve Pazarcı Esnafı İçin Daha Elverişli
banner230
Eskişehir Pazarcılar Odası Başkanı Mehmet Çiçek, kapalı pazaryerlerinin vatandaşlar tarafından daha fazla talep gördüğünü söyledi.
Yaz mevsiminde hava sıcaklıklarının artması ile kapalı pazaryerleri daha çok talep görüyor. Vatandaşlar, son günlerde artan sıcaktan etkilenmemek için çoğunluklar buralarda alışveriş yapıyorlar. Eskişehir’de kapalı pazaryerlerinin yetersizliğini belirten Eskişehir Pazarcılar Odası Başkanı Mehmet Çiçek, “Kapalı pazaryerleri yeterli değil. Pazarcılar olarak bu yerlerin arttırılmasından yanayız. Vatandaşlar açısından bakınca da daha nitelikli” şeklinde konuştu.
Hava şartları açısından da kapalı pazaryerlerinin vatandaş ve esnaf açısından daha avantajlı olduğunu ifade eden Çiçek, vatandaşların kapalı buralarda yaz aylarında sıcaktan, kış aylarında yağmurdan, kardan etkilenmeden rahatça alışveriş yapabildiklerini vurguladı.
“TÜRK HALKI PAZAR KÜLTÜRÜNDEN VAZGEÇEMEZ”
Şehir merkezinde birçok yerde bulunan süper market ve manavlara rağmen vatandaşın pazarlardan vazgeçemediğini sözlerine ekleyen Çiçek, “Türk halkı pazar kültüründen vazgeçemez. Vatandaşların büyük çoğunluğu marketleri tercih ediyor olabilir bunun tek sebebi kredi kartı. Pazar ürünleri kalite ve ucuzluk açısından her zaman daha iyidir” dedi.
YORUM EKLE