Huzurevi Sakinlerini Unutmadılar

Eskişehir Kent Konseyi Çevre ve Sağlık Çalışma Grubu tarafından hayata geçirilen “Unutmayın! Bir gün siz de unutabilirsiniz” projesinin ikinci etabında grup üyeleri, Hacı Süleyman Çakır Huzurevi’nde bulunan yaşlıları ziyaret etti....

ESKİŞEHİR 30.07.2015, 16:34
Huzurevi Sakinlerini Unutmadılar
banner230
Eskişehir Kent Konseyi Çevre ve Sağlık Çalışma Grubu tarafından hayata geçirilen “Unutmayın! Bir gün siz de unutabilirsiniz” projesinin ikinci etabında grup üyeleri, Hacı Süleyman Çakır Huzurevi’nde bulunan yaşlıları ziyaret etti. Huzurevinde kalan yaşlılar için yaşama sevinci ve moralin yüksek tutulmasının
bilinciyle hareket eden üyeler, yaşlılarla birlikte keyifli bir gün geçirdi.
Proje kapsamında ilk olarak Alzheimer hastalarını ziyaret eden Çevre ve Sağlık Çalışma Grubu üyelerinin bu seferki durağı Hacı Süleyman Çakır Huzurevi oldu. Yaşlılarla sohbetlerin edildiği, birlikte şarkıların söylendiği etkinlik öncesi konuşan Eskişehir Kent Konseyi Başkanı Nuray Akçasoy “Bu projeye ayrı önem veriyoruz. Büyüklerimizi ziyaret ediyor, dertlerini dinliyor, onlarla güzel vakitler geçiriyoruz. Sizleri unutmuyoruz, unutmayacağız” dedi.
Çevre Sağlık Çalışma Grubu Başkanı Selma Güder ise konuşmasında “Burada bulunmaktan, sizlerin hayatına bir nebze olsun dokunabilmekten dolayı onur duyuyoruz. Projemiz kapsamında sizleri hiçbir zaman yalnız bırakmayacak ve kendimizi size hep hatırlatacağız” ifadelerini kullandı.
YAŞLILARIN MUTLULUĞU GÖZLERİNE YANSIDI
Konuşmaların ardından grup üyeleri huzurevinde kalan yaşlılarla birlikte vakit geçirerek, onlara moral verdi. Büyükşehir Belediyesi Türk Halk Müziği Korosu eşliğinde türkülerin söylendiği etkinlikte yaşlıların mutluluğu gözlerine yansıdı. Etkinlik sonunda Başkan Akçasoy, Huzurevi Müdürü Sabit Gökmen’e destekleri için Teşekkür Belgesi takdim etti. Gökmen ise böylesine hassas bir konuda gösterdikleri duyarlılıktan dolayı Kent Konseyi ailesine müteşekkir olduklarını söyledi.
Yorumlar (0)
banner287
banner269
Namaz Vakti 06 Aralık 2019
İmsak 06:10
Güneş 07:38
Öğle 12:37
İkindi 15:06
Akşam 17:27
Yatsı 18:49

Gelişmelerden Haberdar Olun

@