Frankfurt’tan Gelen Öğrenciler Büyükşehir’i Ziyaret Etti

Eskişehir ile ‘Kardeş Şehir’ olan Almanya Frankfurt’tan gelen Carl Schurz Schule öğrencileri Büyükşehir Belediyesini ziyaret ettiler.Eskişehir Büyükşehir Belediyesi ile Almanya’nın Frankfurt Belediyesi arasında imzalanan ‘Kardeş Şehir’...

Frankfurt’tan Gelen Öğrenciler Büyükşehir’i Ziyaret Etti
banner230
Eskişehir ile ‘Kardeş Şehir’ olan Almanya Frankfurt’tan gelen Carl Schurz Schule öğrencileri Büyükşehir Belediyesini ziyaret ettiler.
Eskişehir Büyükşehir Belediyesi ile Almanya’nın Frankfurt Belediyesi arasında imzalanan ‘Kardeş Şehir’ antlaşmasından sonra gelişen ikili ilişkiler kapsamında 13 öğrenci ve 2 öğretmenden oluşan bir grup Eskişehir’e geldi. TOKİ Şehit İkram Cirit Anadolu Lisesi’nin konuğu olan Alman öğrenciler, Almanca öğretmeni Fahri Akça ile birlikte Büyükşehir Belediyesini ziyaret ettiler.
Büyükşehir Belediye Meclisi üyesi Dr. Jale Nur Süllü, Meclis Salonunda ağırladığı Frankfurtlu öğrencilere Eskişehir’i anlattı. Eskişehir ve Frankfurt şehirleri arasındaki ilişkilerin geliştiğini ifade eden Süllü, “Sizleri Eskişehir’de görmekten dolayı çok mutluyuz. Eskişehir sizler gibi genç ve dinamik bir şehir” dedi.
Carl Schurz Schule öğrencileri de ‘Kardeş Şehir’ Eskişehir’de olmaktan dolayı mutlu olduklarını söylediler.
YORUM EKLE