Frankfurtlu Çocuklar Resimlerle Eskişehir’i Anlattı

Eskişehir Büyükşehir Belediyesi’nin kardeş şehri olan Frankfurt’tan gelen Carl Schurz Schule öğrencileri, Masal Şatosu’nda gerçekleştirilen atölye çalışmasına katılarak Eskişehir resimleri çizdiler.Frankfurt ile imzalanan kardeş...

Frankfurtlu Çocuklar Resimlerle Eskişehir’i Anlattı
banner230
Eskişehir Büyükşehir Belediyesi’nin kardeş şehri olan Frankfurt’tan gelen Carl Schurz Schule öğrencileri, Masal Şatosu’nda gerçekleştirilen atölye çalışmasına katılarak Eskişehir resimleri çizdiler.
Frankfurt ile imzalanan kardeş şehir anlaşması sonucu gelişen ikili ilişkiler kapsamında Eskişehir’e gelen öğrenciler, Büyükşehir Belediyesi Çocuk Hakları Biriminin düzenlendiği resim atölyesi çalışmalarına katıldılar.
Masal Şatosunda düzenlenen “Resim Atölyesi” çalışmasında Carl Schurz Schule’nin 13 öğrencisi, konu olarak Eskişehir’i işlediler. Gördükleri ve hayallerindeki Eskişehir’den çizgilere yer veren Frankfurtlu öğrenciler, resim yaparken eğlenmekten de geri kalmadılar.
Eskişehir’i çok beğendiklerini belirten öğrenciler, Türk arkadaşlarıyla güzel zaman geçirdiklerini ve dostluklar oluşturduklarını söylediler.
YORUM EKLE