Emeklilerin Hükümetten Beklentileri

Süleyman Çayirli

Emeklilerin Hükümetten Beklentileri
banner230
Emekli Memur Sen Eskişehir Şube Başkanı Süleyman Çayırlı, memur sendikalarının emekli memurlar için istediklerinin hükümetçe dikkate alınmasını önemsediklerini dile getirdi.
Hükümetin ekonomik maliyeti değil, sosyal maliyeti görüp değerlendirmesini beklediklerini belirten Çayırlı, “Her sekiz kişiden birinin emekli olduğu toplumumuzda gelir dağılımındaki adaletsizlik emekliler aleyhine iyice artmıştır. Gelir dağılımında açılan bu makas toplumsal huzursuzluklara zemin hazırlayacak duruma gelmiştir” dedi.
Emeklilerimizin toplumun sigortası, olduğunu vurgulayan Çayırlı, “Emekli okuyan torununun, eğitim giderlerini, işsiz çocuğunun geçiminin, hatta mevsimlik işçi yakınlarının ihtiyacını karşılayan ilk kapı olduğu dikkate alınırsa, emekli kendinden başkalarının da gözetleyicisi durumundadır. İşte bu sebeple ülkemizde emekli demek sosyal huzursuzluk ve patlamaya karşı emniyet kemeri demektir.İşte bu sebeple emekli sosyal huzursuzluk ve patlamanın tamponudur” diye konuştu.
Emekli Memur Sen Şube Başkanı Çayırlı taleplerini de şöyle dile getirdi:
“Emekliler olarak; 275 TL eş yardımı, maaş aldığımız bankalardan promosyon, sosyal tesislerden yüzde 50 indirim hakkı, aynı ünvanlı kadro ya da görevden emekli olanların maaş farkının giderilmesi, düşük olan maaş sahiplerine ödeme yapılması, kamu kurum ve kuruluşlarından emekli olan kamu görevlilerine emeklilik öncesi üye oldukları sendika ile üyelik ilişkilerinin devam etmesinin sağlanmasını talep ediyoruz. Emeklinin sesini, çilesini ancak sizin vasıtanızla kamuoyuna, siyasilere, bakanlara duyurmayı umut ediyoruz.”
YORUM EKLE