DİSK Emekli Sen’den Toplu Sözleşme Eleştirisi

Disk Emekli Sen Eskişehir Şube Başkanı Suat Başaraner (soldaki), Kamu Çalişanlari Sendikaları Kanunu Gereğince İki Yılda Bir Yapılan Toplu Sözleme Görüşmelerinin 3 Ağustos’ta Tarihinde Başlayacağını Hatırlatarak, “adına Toplu Sözleşme Denen Orta Oyunu Başlıyor” Eleştirisinde Bulundu.

ESKİŞEHİR 30.07.2015, 16:17
DİSK Emekli Sen’den Toplu Sözleşme Eleştirisi
banner230
DİSK Emekli Sen Eskişehir Şube Başkanı Suat Başaraner, Kamu Çalışanları Sendikaları Kanunu gereğince iki yılda bir yapılan Toplu Sözleme görüşmelerinin 3 Ağustos’ta tarihinde başlayacağını hatırlatarak, “Adına toplu sözleşme denen orta oyunu başlıyor” eleştirisinde bulundu.
DİSK Emekli Sen Eskişehir Şube Başkanı Suat Başaraner, 2 milyon dolayındaki emekli ile emekli dul yetiminin 2016-2017 yıllarında alacakları maaş artışlarının belirleneceği görüşmeleri, istifa etmiş yetkisiz hükümetin yürütüyor olmasının görüşmelerin meşruiyetini tartışılır hale getirdiğini söyledi. Emeklilerin Toplu Sözleşme masasında temsil edilmemesinin de bir başka sıkıntı olduğunu vurgulayan DİSK Emekli Sen Şube Başkanı Suat Başaraner, “Kamu Çalışanları Sendikaları ile yapılan Toplu Sözleşme ile emeklilerin haklarının düzenlenmesi yetki yönünden sakattır. Çünkü belirlenen yüzdelik zam oranları dışında emeklilerin mali, sosyal ve demokratik hiçbir sorunu ve talebi masada konuşulmamaktadır. Emeklilerin kendi sendikaları tarafından temsil edildikleri, uluslar arası standartlara ve sözleşmelere uygun, kamu çalışanları sendikalarıyla yapılan sözleşmeden bağımsız, gerçek bir TİS masası kurulmalı, bunun için gerekli düzenlemeler derhal yapılmalıdır” diye konuştu.
Başaraner, 3 Ağustos tarihinde saat 10.00’da emekliler adına masada yer almak için Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı önünde basın açıklaması ve oturma eylemi yapacaklarını sözlerine ekledi.
Yorumlar (0)
banner287
banner269
23°
parçalı az bulutlu
Namaz Vakti 18 Ekim 2019
İmsak 05:25
Güneş 06:47
Öğle 12:31
İkindi 15:36
Akşam 18:06
Yatsı 19:22

Gelişmelerden Haberdar Olun

@