Büyükşehir Belediye Ekipleri ET Satış Reyonlarını Denetledi

Eskişehir Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı ekipler, halkın sağlıklı gıda ürünlerine ulaşımı için denetlemelerini sürdürüyor.Büyükşehir Belediyesi ekipleri halkın sağlıklı gıda ürünlerine ulaşması amacıyla, et ve et ürünleri...

Büyükşehir Belediye Ekipleri ET Satış Reyonlarını Denetledi
banner230
Eskişehir Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı ekipler, halkın sağlıklı gıda ürünlerine ulaşımı için denetlemelerini sürdürüyor.
Büyükşehir Belediyesi ekipleri halkın sağlıklı gıda ürünlerine ulaşması amacıyla, et ve et ürünleri satılan iş yerlerinde denetleme yaptılar. Denetlemeler sırasında 5 iş yerleriyle ilgili tutanak tutuldu. Zabıta Daire Başkanlığı ve Sağlık İşleri Daire Başkanlığının birlikte yürüttüğü denetimlerde, et ve et ürünleri satan iş yerlerinde incelemeler yapıldı. Zabıta ekipleri ile Veteriner Hekim Ayşe Altuğ ve Gülşah Aktaş’ın katıldığı denetimlerde, iş yerlerinde hijyen, satılan ürünlerinin menşei, son tüketim tarihleri, temizlik konuları büyük bir hassasiyetle incelendi.
İncelemeler sonucunda 2 iş yerine ruhsatları olmadığı için tutanak tutulurken, 3 iş yerinde de genel temizlik kuralları ve hijyene uyulmadığı için para cezası uygulandı. Belediye yetkilileri, denetimlerin süreceğini söyledi.
YORUM EKLE