Birlikte Yaşam Festivali 16 Mayıs’ta Başlıyor

Birlikte Yaşam Festivali 16 Mayıs’ta Başlıyor

Birlikte Yaşam Festivali 16 Mayıs’ta Başlıyor
banner230
16-17 Mayıs tarihinde Kanserle Yaşam Derneği ve Eskişehir Engelsiz Yaşam Platformu (ESENYAP) tarafından engelli hakları ve toplumsal farkındalığın artırılması amacı ile ’Birlikte Yaşam Festivali’ düzenlenecek.
Festivale ilişkin bilgi veren Kanserle Yaşam Derneği Başkanı İnci Ulucan, Engelliler Haftası dolayısıyla düzenlenen klasik etkinliklerin dışına çıkarak, halkın daha çok katılımının sağlanacağı, keyifli vakit geçirerek, bilgilendirilmesi amacıyla festival düzenleme kararı aldıklarını söyledi. Ulucan, “Eskişehir’deki katılıma istekli başta engelli dernekleri olmak üzere ilgili tüm resmi kurum yerel yönetim ve sivil toplum örgütleri, otomobil kulüpleri, motosiklet ve bisiklet kulüplerinin katılımları ve sorumluluğuyla, ortak proje geliştirilerek, festival düzenleme kararı alındı” dedi.
Festivalin 16 Mayıs Cumartesi Saat 10.00’da başlayıp, 17 Mayıs Pazar günü Saat 19.00’da sona ereceğini aktaran Başkan Ulucan, “Festivalimizde derneklerin kendi tanıtım ve mesajlarını halka iletebileceği stantlar oluşturulacak, aynı zamanda Valilik Meydanı’nda trafikte nadir görülebilecek, otomobil ve motosiklet kulüplerine ait araçlar sergilenecek ve sevilen sanatçı Mesut Girgin konser verecek. Eskişehir’in sevilen sanatçıları, Murathan Pehlivan konserleri DJ Önder Aldırmaz, ES ES Bando, Sokak Bisikletçileri Gösterileri de yer alacak” ifadelerini kullandı.
YORUM EKLE