Bedensel Engelliler Derneği’nden Vali Tuna’ya Ziyaret

Bedensel Engelliler Derneği Üyeleri Vali Güngör Azim Tuna'yı Makamında Ziyaret Etti.

ESKİŞEHİR 04.08.2015, 17:38
Bedensel Engelliler Derneği’nden Vali Tuna’ya Ziyaret
banner230
Eskişehir Bedensel Engelliler Derneği Başkanı Hülya Dingiloğlu ve yönetim kurulu üyeleri, Vali Güngör Azim Tuna’yı makamında ziyaret etti.
Nazik ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Vali Tuna, Eskişehir’de engelli vatandaşları temsil eden sivil toplum kuruluşlarının insani ve barışçıl faaliyetler içinde olduğunu kaydetti. Türkiye Cumhuriyeti Devletinin engelli vatandaşlarının hak ve taleplerinin savunucusu olduğunu bildiren Vali Tuna, “Engelli vatandaşlarımızın ihtiyaçlarını sağlamak, onların huzur ve güven içinde yaşamlarını sağlamak devlet olarak bizim görevimizdir. Bizde Eskişehir Valiliği olarak, engelli vatandaşlarımızın her zaman yanında onlarla birlikte olmaya çalışıyoruz. Onların gerekli ihtiyaçlarını imkanlarımız nispetinde karşılamaya, onlara destek olmaya çalışıyoruz” diye konuştu.
Engelli vatandaşların günlük yaşamda karşılaştıkları sorunların çözümü için, toplumundaki her kesimin duyarlı olmasını isteyen Vali Tuna, “Engelli vatandaşlarımızın daha mutlu ve huzurlu bir yaşam sürdürebilmeleri için hepimiz daha duyarlı olmalıyız. Son yıllarda devletimizin, engelli vatandaşlarımızın sorunlarına karşı göstermiş olduğu gayretler sevindirici boyuta ulaşmıştır. Sorunlara kalıcı çözümler üretmek bizim için çok önemlidir” dedi.
Derneğin çalışmaları hakkında Vali Tuna’ya bilgi veren Başkan Dingiloğlu ise, Eskişehir’de yaşayan tüm ortopedik engellilerin her türlü ihtiyaçlarını karşılamaya çalıştıklarını söyledi. Bedensel engellilerin sağlık, eğitim ve yaşam kalitesi konularında sürekli gelişimi için mümkün olan en çok sayıda engelliye mümkün olan en geniş kapsamda yardım etmek ve bu bilinçli, engelliyi kucaklayan bir toplum oluşturmak için uğraş verdiklerini anlatan Başkan Dingiloğlu, dilek ve temennilerini Vali Tuna’ya iletti.
Ziyarette Sosyal Hizmetlerden Sorumlu Vali Yardımcısı Ali Çetin de hazır bulundu.
Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@