Pazaryolu’nda Kutlu Doğum Coşkusu

Pazaryolu’nda Kutlu Doğum Coşkusu

Pazaryolu’nda Kutlu Doğum Coşkusu
banner230
Kutlu Doğum Haftası, Erzurum Pazaryolu İlçe Müftülüğü tarafından düzenlenen etkinliklerle coşku içinde kutlandı.
75. Yıl Y.BO. Konferans Salonu’nda gerçekleştirilen programa, vatandaşların katılımı yoğun oldu. Kutlama programlarına Kaymakam Ayhan Terzi, daire amirleri, vatandaşlar ve öğrenciler katıldı. İlçe vaizi Abdüssamet Arslan’ın okuduğu açılış Kur’ân-ı Kerimi ile başlayan program, İlçe Müftüsü Yusuf Ceylan’ın açılış konuşması ve Hınıs İlçe Müftüsü Abdulkerim Tohumcu’nun konferanslarıyla devam etti.
Programın ikinci kısmını, Pazaryolu İlçe Müftülüğü Tasavvuf Musiki Korosu’nun ilahi dinletisi, öğrenciler tarafından hazırlanan Esmaü’l-Hüsna ve tiyatro gösterileri oluşturdu. Kutlu Doğum Programı, 40 Hadis yarışmasında dereceye giren öğrencilere verilen ödüllerle, dağıtılan gül, çam fidanı, kitap, hadis kartelası, dergi, meyve suyu ve kek dağıtımı ile son buldu.
Kutlama etkinlikleri hakkında bilgiler veren İlçe Müftüsü Yusuf Ceylan, gerçekleştirilen Kutlu Doğum Haftası programları ile Pazaryolu İlçesi’nde din hizmetleri sahasında çok güzel bir hizmet farklılığına da imza attıklarını belirtti. Ceylan, “Din hizmetlerini daha geniş halk kitlelerine ulaştırabilmek için, Kutlu Doğum Haftası kutlamalarını planladık. Halkımızın programlarımıza göstermiş olduğu yoğun ilgi ve alakadan anladık ki bu programları düzenlemekle isabet etmişiz. Hizmeti halkımızın ayağına götürmek düsturuyla yola koyulan ve büyük fedakârlıklar gösteren din görevlilerimize canı gönülden teşekkür ediyorum. Programlarımıza genci, yaşlısı, kadını, erkeği ve çocuğuyla uzun mesafeler kat ederek katılan ve Hz. Peygamber’i anmak için adeta seferberlik ilan eden Peygamber sevdalısı duyarlı ve vefakâr halkımıza müteşekkir olduğumu ifade etmek istiyorum. İnşallah bu hizmetlerimiz, farklı platformlarda daha geniş yelpazelerle gerçekleştirilmeye devam edecektir” dedi.
Program sonunda etkinlikten duydukları memnuniyeti bildiren vatandaşlar, gerçekleştirilen Kutlu Doğum Programları vesilesiyle çok farklı duygular yaşadıklarını ifade ederek, bu programda emeği geçen herkese teşekkür ettiler. Bu programların Hz. Peygamber’i anmaya aracı olmasıyla beraber, muhabbet ve kaynaşmanın hâsıl olmasına ve kardeşlik bağlarının güçlenmesine vesile olduğunu belirttiler.
YORUM EKLE