Müftü Yunus Kaya Ve Aykut Gürergene Adı Palandöken’de Parklarda Yaşatılacak…

Erzurum Palandöken İlçe Belediyesi tarafından yeni yaptırılan parklara geçtiğimiz aylarda hakka yürüyen Erzurum’un merhum Müftüsü Yunus Kaya ve merhum Aykut Gürergene isimleri verildi.Yaklaşık 6 yılda 105 bin metrekare yeşil alan oluşturarak...

Müftü Yunus Kaya Ve Aykut Gürergene Adı Palandöken’de Parklarda Yaşatılacak…
banner230
Erzurum Palandöken İlçe Belediyesi tarafından yeni yaptırılan parklara geçtiğimiz aylarda hakka yürüyen Erzurum’un merhum Müftüsü Yunus Kaya ve merhum Aykut Gürergene isimleri verildi.
Yaklaşık 6 yılda 105 bin metrekare yeşil alan oluşturarak yirmi yılda yapılmayanı yaparak kendi alan da ve bölgesin de ilklere imza atan Palandöken Belediyesi 2014 yılı içerisin de 12 yeni parkı tamamlayarak halkın hizmetine sunduğu parklara Belediye Meclisi’nce isim verildi.
Belediye Başkanı Orhan Bulutlar, başkanlığında toplanan Belediye Meclisi İmar ve Bayındırlık Komisyonu’nun 12 parka verilen isimleri içeren komisyon raporunu görüşerek oy birliğiyle karara bağladı. Yunus Emre Mahallesi’ndeki Efe evler bölgesin de yapılan parka Erzurum’un yetiştirdiği önemli değerlerden biri olan merhum Müftü Yunus Kaya ismi yaşatılırken bir diğer parka ise Palandöken Belediyesi personellerinden merhum Aykut Gürergene ismi verildi. Palandöken Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğünün 2014 yılı içerisin de yaptığı 12 Parkta kamelyalar, oturma grupları ve oyun alanlarıyla yeşil alan düzenlemeleri yer alıyor. Belediye Meclisi 12 yeni parkı isimlendirdi. Yıldızkent Hüseyin Avni Ulaş Mahallesi’ndeki 9 ayrı parka Egemenlik, Gençlik, Kardelen, Karçiçeği, Osmanlı, Hanımlar, Akasya, Yıldız Parkı isimleri verilirken Abdurrahman Gazi Mahallesin de yapılan parka Doğan Parkı ismi verildi.
Palandöken Belediye Başkanı Orhan Bulutlar, hedeflerinin her alanda olduğu gibi yeşil alan miktarında da AB standardı olduğunu söyledi. Bulutlar, "İlçemizin nüfusu her yıl yüzde 2 ile 3 oranında artıyor. Belediye olarak kişi başına düşen yeşil alan miktarını artırmak için birçok yeni park ve yeşil alan yapıyoruz. İşte 12 parkımızı daha inşa ettik, bu parklarımıza isim verdik. Parklarımıza, ülkemize hizmet etmiş, devlet adamı, halkın kanaat önderleri ve değerli bulduğumuz isimlerini vermeyi tercih ediyoruz. Onların hatıralarını bu parklarımızda yaşatıyoruz." diye konuştu. Belediye Başkanı Bulutlar, parkların yapımı kadar korunmasının da büyük önem arz ettiğini ve bu noktada vatandaşlara önemli görevler düştüğünü hatırlatarak, "Bu parklar hepimizin, onlara sahip çıkalım." tavsiyesinde bulundu.
YORUM EKLE