Erzurumda Sanatçı Okul Müdüründen Yeni Bir Resim Sergisi Daha

Sanatı bir yaşam şekli olarak gören Ilıca İMKB Yavuz Selim Sosyal Bilimler Lisesi Müdürü Ümit Gergit pilot kalemle çizdiği ikinci kişisel resim sergisini açmaya hazırlanıyor. 30 Nisan’da Forum Erzurum Alış Veriş Merkezi’nde ‘Erzurum...

ERZURUM 16.04.2015, 17:30
Erzurumda Sanatçı Okul Müdüründen Yeni Bir Resim Sergisi Daha
banner230
Sanatı bir yaşam şekli olarak gören Ilıca İMKB Yavuz Selim Sosyal Bilimler Lisesi Müdürü Ümit Gergit pilot kalemle çizdiği ikinci kişisel resim sergisini açmaya hazırlanıyor. 30 Nisan’da Forum Erzurum Alış Veriş Merkezi’nde ‘Erzurum Kültür ve Tarihi Eserleri ‘Temalı Sergisini açacak olan Gergit, sıra dışı bir müdür portresi çiziyor.
Bir hobi olarak yola çıktığı bu sanat serüveni onu pilotkalem resim konusunda bir otorite yaptı. Başarılı okul müdürü Gergit, okulun sınıflarını bir sanat ortamına dönüştürdü. Proje çerçevesinde sınıflara kültürümüz açısından çok önemli şahsiyetlerim isimlerini vererek, onları anlatan resimlerle sınıf duvarlarını bir tuale dönüştüren ümit Gergit, 1-2 Mayıs tarihlerinde de açık olacak sergide birbirinden güzel Erzurum Tarih ve Kültürü temalı 40 civarındaki eserler Sanatsever Erzurumluların beğenisine sunacak. Aynı zamanda Tiyatro ve Müzik-Şiir dinletisi alanlarında da önemli çalışmaları olan Gergit, ir sanat insanı olarak tanınıyor. Sanatın sabır ve yetenek gerektirdiğini ifade eden Gergit, Erzurum sevdalısı kişiliği ile de ön plana çıkıyor.
Yorumlar (0)
banner287
banner269
14°
parçalı az bulutlu
Namaz Vakti 23 Ekim 2019
İmsak 05:30
Güneş 06:52
Öğle 12:30
İkindi 15:30
Akşam 17:59
Yatsı 19:16

Gelişmelerden Haberdar Olun

@