07 Mayıs 2015 Perşembe 10:32
Efkan Ala Partililerle Buluştu
banner230
İçişleri eski Bakanı Ak Parti Erzurum Milletvekili Efkan Ala Erzurum’da partililerle bir araya geldi. AK Partinin Türkiye Partisi olduğunu söyleyen Ala, “Hareketin lideri olur, hareketin kadrosu olur, hareketin gönüllüleri olur, hareketin sahibi olur ama hareketin eski yeni üyeleri olmaz.” dedi.
Ak Parti’nin Ağrı mitingi ardından Erzurum’a dönen Erzurum Milletvekili Adayı Efkan Ala ve Tarım Gıda ve Hayvancılık Bakanı Mehdi Eker, Erzurum Hizmet içi eğitim enstitüsü binasında verilen akşam yemeğinde eski ve yeni parti yönetimi ile bir araya geldiler.
Yemeğe Ak Parti Erzurum İl Başkanı Fatih Yeşilyurt, Milletvekili Adayları Zehra Taşkesenlioğlu, İbrahim Aydemir, Abdurrahim Fırat, Zafer Tarıkdaroğlu, Yakutiye İlçe Belediye Başkanı Ali Korkut, Palandöken İlçe Belediye Başkanı Orhan Bulutlar, Aziziye İlçe Belediye Başkanı Muhammed Cevdet Orhan, Palandöken İlçe Başkanı Haktan Ömeroğlu, AK Parti Kadın Kolları Başkanı Hilal Demir, İl ve İlçe Başkanlığı Yönetim Kurulu Üyeleri ile birlikte akşam yemeğine katıldı.
Yemekte konuşan İl Başkanı Fatih Yeşilyurt, “Yeni bir Türkiye için buradan ayrıldıktan sonra mahallemize köyümüze ilçemize gittiğimiz zaman her birimize düşen bir vazife vardır. Bu düşünce çerçevesinde Ak Parti düşüncesini daha da yaygınlaştırmalıyız ve daha çok insanın gönlüne girmeliyiz.” dedi.
“HAREKETİN ESKİ YENİ ÜYELERİ OLMAZ”
Yeşilyurt’un ardından konuşan Efkan Ala partilileri selamladıktan sonra AK Parti’yi anlattı. Ala, “Ak Parti bir harekettir Türkiye için bir partidir. Bizim kültürel değerlerimiz için üç kıta için bir harekettir dolayısıyla hareketin lideri olur, hareketin kadrosu olur, hareketin gönüllüleri olur, hareketin sahibi olur ama hareketin eski yeni üyeleri olmaz ve önce görevi almış olanlar olur. Sonra bayrağı devretmiş olanlar olur, sonra bayrağı devralacak olanlar olur. Ak Parti Türkiye’nin partisidir. Sadece partilerden bir parti değildir bizde üçüncü dönem dördüncü dönem diye bir şey yoktur. Hesapların üstüne hesap yapan Allah-u Taaladır nasip etmişse onun sizden alacak yok etmemişse onu size verecekte yoktur. Bizim için önemli olan arzu etiğimiz istikamette olabilmektir. Bizim için hedeflerimizin Türkiye için gerçekleşmesidir. Bulunduğunuz yerde lütfen her hareketinizin her emeğinizin karşılığının ta Fas’ta Libya’da Mısırda Afganistan’da takip edildiğinin şuurunda olalım.” şeklinde konuştu.
SANDIK BİZİM İRADEMİZİN DOKUNULMAZIDIR
İçişleri eski Bakanı Erzurum Milletvekili Adayı Ala, Ülkenin ayağındaki prangalardan kurtulmak istediklerini ifade ederek,"Yeni bir anayasa, yeni Türkiye için vazgeçilmezdir. Bunun kesinlikle farkında olmalıyız. Biz farkındayız, farkında olmayanlara da bunu lütfen anlatalım, iletelim. Bizi lüzumsuz engellerle uğraştırmasınlar. Biz yolumuzu, yeni bir anayasayla temizleyelim, açalım. Kişi hak ve özgürlüğünü garanti altına alalım, kimse ona dokunamasın. Sandık bizim irademizin dokunulmazıdır. Millet iradesinin tecelli ettiği yer sandıktır ve oraya kimse dokunamaz, dokunmamalıdır, dokunmaya teşebbüs etmemelidir. Tehditler, şantajlar birtakım yanlış yollar, derhal terk edilmelidir. Sandık garanti altında olmalı ki milletin iradesi oraya yansımalıdır. İşte çözüm süreci diyoruz, bunu sonlandırmak sonuçlandırmak istiyoruz. Artık Türkiye bu terör belasından da kurtulsun. Temel hak ve özgürlükler üzerine olan baskılar da AK Parti hükümetleri döneminde kaldırıldı. Daha fazlasını da yapacağız. Daha çok özgürlük, hak ve hukuk tesis edilecek ama işte geliyor, bu bizim sağladığımız özgürlük alanından yararlanarak, bazıları veya terör örgütü bu sandık üzerinde tehdit kurmaya, silahlı birtakım tehditte bulunmaya, gayret ediyor, çaba sarf ediyor ve buna yöneliyor. Buna derhal son verilmelidir. Buna fırsat vermeyeceğiz. İşte bir pranga da bu, bundan da kurtulduğumuzda artık Türkiye topyekun yoluna devam edecek." dedi.
GÖREVDE KARİYER DEĞİL GÖNÜLLÜLÜK ESASTIR
Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Mehdi Eker ise Ak Partinin önemine değindi. Eker, “Tanzimattan bu gune gelen siyasi şartlar bir çıkış yolu arıyordu oda Ak Parti siyaseti ile yön bulmuştur. Görevde kariyer değil gönüllülük esastır. Biz vasiyetle, dirayetle bu günlere geldik.” dedi.
AK PARTİ MEDENİYET TASAVVURUDUR
Eker, konuşmasında daha sonra şunları kaydetti; “Çözüm sürecinin yegane taşıyıcı siyasi gücü, Adalet ve Kalkınma Partisi’dir. Kimse, AK Parti’nin güçlü iktidarı devam etmeden çözüm sürecini maalesef çözme umudu vermiyor. Parlamentoda bizim dışımızda 3 tane siyasi parti var. Bunların 2 tanesi Türkiye’de bugün Kürt meselesi varsa bu meselenin yaratıcısı ve bu meselenin maalesef ortaya çıkmasında büyük veballeri olan zihniyetin temsilcileridir. CHP ve MHP’nin zihniyeti, birleştirici ve kucaklayıcı olmamıştır. Türkiye’de insanların bir kısmının annelerinden öğrendikleri dili yasaklamaya varan uygulamalar, onların zihniyetlerinin eseri, ürünü olmuştur."
Eker, kimden gelirse gelsin terör ve şiddette karşı olduklarını vurgulayarak, terör ve şiddetle, barutun kokusuyla, silahın gölgesiyle çözülecek bir meselenin bulunmadığını dile getirdi.
Milletin, AK Parti’yi bunun için severek desteklediğini anlatan Eker, ’’Millet AK Parti’yi hayır dualarıyla 3 dönem iktidara getirdiyse bunun sebebi AK Parti’nin medeniyet tasavvurudur. AK Parti’nin tarihten gelen birlik ve beraberlik duygularını besleyen barış kodlarıdır. Biz medeniyetimizin kodlarındaki barışın şifrelerini ne zaman ki unuttuk, bu ülkede kan dökülmeye başladı. Şimdi biz tekrar barışın şifrelerini hatırlayıp bunları tekrar hayata geçirmenin mücadelesi içerisindeyiz’’ dedi.
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.