D-8 Genel Sekreteri Seyed Ali Mohammad Mousavi, DAP İdaresi Başkanlığı’nı Ziyaret Etti

D-8 Genel Sekreteri Seyed Ali Mohammad Mousavi, Dap İdaresi Başkanlığı’nı Ziyaret Etti.

D-8 Genel Sekreteri Seyed Ali Mohammad Mousavi, DAP İdaresi Başkanlığı’nı Ziyaret Etti
banner230
D-8 Genel Sekreteri Seyed Ali Mohammad Mousavi, DAP İdaresi Başkanlığı’nı ziyaret etti.
Ziyarette DAP İdaresi Başkanı Adnan Demir, Mousavi’nin ziyaretinden duyduğu memnuniyeti dile getirerek, DAP İdaresinin gerçekleştirmiş olduğu faaliyetlere ilişkin bilgi verdi.
Demir, kalkınmanın, ekonomik müdahalelerle tek başına yetersiz olacağını ve sosyal politikalara yönelik tedbirlerin alınmasının büyük önem arz ettiğini belirterek özellikle son 10 yıl içerisinde Doğu Anadolu’ya yapılan kamu yatırımlarının arttığını vurguladı. Söz konusu yatırımların yanında, bölgesel kalkınmanın hızlandırılması amacıyla İdare olarak özellikle beşeri ve sosyal sermayeyi geliştirecek plan ve proje çalışmalarına da yöneldiklerini ifade eden Başkan Demir, bu doğrultuda bölge insanının okuma alışkanlığının arttırılması için bir proje hazırlığı içerisinde olduklarını, söz konusu projeyi D-8 üyesi diğer ülkelerle de işbirliği içerisinde gerçekleştirerek, karşılıklı tecrübe paylaşımını hedeflediklerini ve bu durumun tüm üye ülkelere olumlu yönde katkıda bulunacağını söyledi.
D-8 Genel Sekreteri Seyed Ali Mohammad Mousavi ise DAP İdaresinin yaklaşımının kendisini son derece mutlu ettiğini ve bir bölgesel kalkınma kuruluşu olarak, ekonomik kalkınmanın sosyal müdahale araçlarıyla bütünleşmesinin son derece doğru bir yaklaşım olduğu konusunda mutabık olduklarını belirtti. Mousavi, her iki kuruluşun teknik düzeyde gerekli hazırlıkları yaparak önümüzdeki dönemde bir çalıştay düzenlenmesi için girişimlerde bulunulması konusunda anlaşmaya vardıklarını ifade ederek Demir’in nazik kabulü için teşekkürlerini sundu.
YORUM EKLE