Çat’ta Kutlu Doğum Coşkusu

Erzurum’un Çat İlçe Müftülüğü tarafından Kutlu Doğum Haftası Etkinlikleri, bir dizi kutlama faaliyeti kapsamında İlçe merkezi ve mahallelerde coşkuyla kutlandı. İlçe Müftüsü ve din görevlilerinin kurum amirleri, esnaf ve vatandaşlara...

Çat’ta Kutlu Doğum Coşkusu
banner230
Erzurum’un Çat İlçe Müftülüğü tarafından Kutlu Doğum Haftası Etkinlikleri, bir dizi kutlama faaliyeti kapsamında İlçe merkezi ve mahallelerde coşkuyla kutlandı. İlçe Müftüsü ve din görevlilerinin kurum amirleri, esnaf ve vatandaşlara gül takdimi programı ile başlayan etkinlikler, ilçe merkezi ve beldelerde erkeklere ve bayanlara yönelik olarak “Hz. Peygamber ve Birlikte Yaşama Ahlakı” konulu konferanslarla devam etti.
Atatürk Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Davut Yaylalı’nın katıldığı programa İlçe Protokolü ve çok sayıda vatandaş katıldı. İlçe Müftüsü Muhammed Sadık Kılıç’ın açılış konuşmalarının ardından Atatürk Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Davut Yaylalı, “Hz. Peygamber ve Birlikte Yaşama Ahlakı” konulu konferans verdi. Kutlu Doğum Haftası Etkinliklerinin O’nu daha iyi anlamamıza ve öğretilerini hayatımıza daha çok tatbik etmemize vesile olması gerektiğini belirten Prof. Dr. Davut Yaylalı, bütün Peygamberlerin gönderiliş gayelerinin insanoğlunu diğer varlıklardan ayıran yüce bir vasıf olan samimiyet ve içtenlik duygularını yeniden tesis etmek olduğunu vurguladı. Hz. Peygamber’in içerisinde yaşadığı topluma mesajlarıyla ve örnek hayatıyla ışık saçtığını ve öğretileriyle insanlığa onur kazandırdığını belirten Yaylalı, “Müslüman, diğer insanların dilinden ve elinden emin olduğu kimsedir buyruğuyla insanlığa kulluk bilinci ve gönül ufkunu tasvir eden Yüce Peygamber’in öğretilerini hayatımıza tatbik etmeli; kulluğumuzda samimiyet ve ihlas duygularını göz ardı etmemeliyiz” dedi.
Programlar, hafta içerisinde bayanlara yönelik olarak düzenlenen konferans, hediye kitap ve Veda Hutbesi dağıtımı ve Yavi Beldesinde düzenlenen etkinliklerle devam etti. İlçe merkezi ve köylerde düzenlenen programlara katılımın yoğun olmasının kendilerini sevindirdiğini belirten İlçe Müftüsü Muhammed Sadık Kılıç, “Peygamber sevdalısı Çat halkına programlarımıza göstermiş oldukları teveccühten dolayı teşekkür ediyorum. Bu ve benzeri program ve etkinliklerimiz inşallah daha geniş yelpazede devam edecektir. Bu vesileyle Kutlu doğumun tüm insanlığa, ülkemize ve memleketimize esenlikler getirmesini temenni ediyorum” diye konuştu.
YORUM EKLE

banner274

banner277

banner273