Yaratıcı Zihinler Ekibi Erzincan’da

Yeni fikirler ortaya koyabilen, ortaya koyduğu fikirleri bir ürüne dönüştürebilen bireyler yetiştirmek amacıyla kurulan “Yaratıcı Zihinler Ekibi” Erzincan’da.Yeni fikirler ortaya koyabilen, ortaya koyduğu fikirleri bir ürüne dönüştürebilen...

Yaratıcı Zihinler Ekibi Erzincan’da
banner230
Yeni fikirler ortaya koyabilen, ortaya koyduğu fikirleri bir ürüne dönüştürebilen bireyler yetiştirmek amacıyla kurulan “Yaratıcı Zihinler Ekibi” Erzincan’da.
Yeni fikirler ortaya koyabilen, ortaya koyduğu fikirleri bir ürüne dönüştürebilen bireyler yetiştirmek amacıyla kurulan “Yaratıcı Zihinler Ekibi” Erzincan’a geldi. Erzincan’a olan ziyaretinde ilk olarak Erzincan Valiliğini ziyaret eden ekip Erzincan Valisi Süleyman Kahraman’ı makamında ziyaret etti.
Ziyarette Vali Kahraman’a “Yaratıcı Zihinler Ekibinin” yürüttüğü çalışmalar hakkında bilgi verdiler. Ziyaretten dolayı duyduğu memnuniyetini ifade eden Vali Kahraman ise ekibin önemli projelere imza attığını belirterek ekibe çalışmalarında başarılar diledi. Vali Kahraman, günün anısına ekibe bakır işlemeli tabak hediye etti.
Valilik ziyaretinde görüşmelerin ardından ekip üyelerin Erzincan’da gerçekleştirecekleri “Bilim Sirki” öncesi Vali Kahraman’a sunum yaptı. Sunumda oluşturulan Robot, Bilim ve 3D tasarım atölyeleri hakkında bilgi veren ekip üyeleri bu atölyelerde eğitim gören öğrencilerin kazanacağı beceriler hakkında bilgi verdiler.
Sunumun ardından Erzincan Valisi Süleyman Kahraman, İl Müftülüğü Konferans Salonunda düzenlenen Bilim Sirkine katıldı. Vali Yardımcısı Fatih Kaya, ilgili kurum yetkilileri ve öğrencilerin katıldığı Bilim Sirkinde ekip üyeleri yaptıkları deneylerle ve 3D yazıcı ile yapılan baskılarla öğrencileri şaşırttılar. Öğrencilerin günlük hayatlarında gördükleri, kullandıkları malzemelerle basit deneyleri bir gösteriye dönüştüren Yaratıcı Zihinler Projesi ekibi, öğrencilere heyecanlı anlar yaşattılar.
YORUM EKLE

banner274

banner277

banner273