Vali Kahraman Askerlerle Karavana Yemeği Yedi

Erzincan Valisi Süleyman Kahraman İl Jandarma Alay Komutanlığını ziyaret ederek askerlere moral verdi.Alay Komutanı Jandarma Albay Sedat Uzuncezar tarafından karşılanan Vali Kahraman ilk olarak şeref defterini imzalayarak hatıra fotoğrafı çektirdi....

Erzincan 30.07.2015, 13:14
Vali Kahraman Askerlerle Karavana Yemeği Yedi
banner230
Erzincan Valisi Süleyman Kahraman İl Jandarma Alay Komutanlığını ziyaret ederek askerlere moral verdi.
Alay Komutanı Jandarma Albay Sedat Uzuncezar tarafından karşılanan Vali Kahraman ilk olarak şeref defterini imzalayarak hatıra fotoğrafı çektirdi. Alay’daki askerlerle görüşen Vali Süleyman Kahraman bir süre sohbet ettikten sonra akşam yemeğinde er ve erbaşlarla bir araya geldi. Vali Yardımcısı Fatih Kaya, Refahiye Kaymakamı Sedat Ateş’in de katıldığı ziyarette askerlerin büyük moral bulduğu gözlemlendi.
Askerlerle birlikte Karavana yemeğini yiyen Vali Kahraman, yemeğin ardından yaptığı konuşmada; Ülkenin birliğini ve bütünlüğünü, halkın yatağında huzurlu uyumalarını sağlamak için buradayız. Askerlik bir vatan borcudur, her Türk gencinin yapması, yaşaması gereken çok kutsal bir görevdir. Toplumumuzda gelenekselleşmiş köklü bir geçmişe sahip olan askerlik kutsal bir görev olarak değerlendirilir. Asker olmak onurlu ve erdemli bir insan olmayla özdeşleştirilir. Türk askeri şehit olmaya davulla zurnayla gider. Bu sadece Türk milletine özgü bir gelenektir, dünyada tektir. Asker ocağı peygamber ocağıdır. Sizler ailelerinizin olduğu kadar bizlerin de kıymetli varlıklarısınız. Vatan borcu olan kutsal askerlik vazifesi için, bu milletin bağrından çıkmış Türk Silahlı Kuvvetlerine ve bizlere emanetsiniz. Vatanın birliği ve dirliği için buradasınız. İnşallah görevinizi hayırlısı ile tamamlayarak en kısa zamanda ailelerinize sevdiklerinize kavuşursunuz.
Unutmayın ki; bizler her zaman sizin yanınızdayız. Bu vatan hepimizin, bunu korumak da yine hepimizin görevi. Ülkemizi bölmeye çalışan her kim olursa olsun, hiçbir zaman buna fırsat vermeyeceğiz. Hepinize görevlerinizde başarılar diliyor, sizleri Allah’a emanet ediyorum” dedi.
Yorumlar (0)
banner287
banner269
parçalı bulutlu
Namaz Vakti 13 Kasım 2019
İmsak 05:50
Güneş 07:14
Öğle 12:30
İkindi 15:13
Akşam 17:37
Yatsı 18:56

Gelişmelerden Haberdar Olun

@