“Şehirler Ve Kültürler - Yörelerimiz” Projesine Başvurular Başladı

Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından hayata geçirilen ve yurdun dört bir yanına misafir olacak binlerce gencin farklı kültürlerle tanışarak, akranlarıyla diyaloglarını arttırması beklenen “Şehirler ve Kültürler-Yörelerimiz” projesine...

“Şehirler Ve Kültürler - Yörelerimiz” Projesine Başvurular Başladı
banner230
Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından hayata geçirilen ve yurdun dört bir yanına misafir olacak binlerce gencin farklı kültürlerle tanışarak, akranlarıyla diyaloglarını arttırması beklenen “Şehirler ve Kültürler-Yörelerimiz” projesine başvurular başladı.
Proje ile genç bireyler arasında hoşgörü ve diyalogun arttırılması, gençlerin farklı coğrafi bölgelerde yaşayan akranlarıyla tanışmaları, kaynaşmaları ve kültürel alışverişte bulunmaları amaçlanıyor. Proje kapsamında gençler bir gün boyunca merak ettikleri ve daha önce görme fırsatı elde edemedikleri yerleri ziyaret edecekler. Bu etkinliklere engelli gençlerin de refakatçileri ile katılımı mümkün olacak. Aynı zamanda şehit veya gazi yakını olanlara, anne veya babası vefat edenlere, dezavantajlı ve kırsal kesimde yaşayan gençlere öncelik verilecek. Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı Çocuk Hizmetleri Genel Müdürlüğüne bağlı yurtlarda kalan gençler ile varsa diğer kamu kurum ve kuruluşlarına bağlı yurtlarda kalan gençler de projeye katılabilecek. Konu ile ilgili açıklamada bulunan Erzincan Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü K. Atanur Köseoğlu, “Proje kapsamında Erzincan’dan 14-29 yaş arasında 800 genç Bayburt, Erzurum, Divriği, Kemaliye ve Trabzon gezisine katılacak. Geziye katılmak gençler Erzincan Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü Gençlik Merkezi’ne başvurularını yapabilecekler” dedi.
YORUM EKLE