İlçelerde Bile Kamyon Garajı Var Erzincan’da Yok

Şehir dışından Erzincan’a nakliyecilik yapan kamyon şoförleri Erzincan’da TIR ve kamyon garajının bulunmaması sebebiyle mağdur olduklarını belirtti.Erzincan’a nakliyecilik alanında hizmet gösteren kamyon şoförleri Erzincan’da ihtiyaçlarını...

İlçelerde Bile Kamyon Garajı Var Erzincan’da Yok
banner230
Şehir dışından Erzincan’a nakliyecilik yapan kamyon şoförleri Erzincan’da TIR ve kamyon garajının bulunmaması sebebiyle mağdur olduklarını belirtti.
Erzincan’a nakliyecilik alanında hizmet gösteren kamyon şoförleri Erzincan’da ihtiyaçlarını giderebilecekleri bir kamyon garajının bulunmamasından şikâyetçi olduklarını belirterek burada perişan hale geldiklerini ifade ettiler.
PERİŞAN HALDEYİZ
Gaziantep’ten Erzincan’a nakliye getiren kamyon şoförü Süleyman Sırrı, duş alabilecekleri bir yer olmadığı için Cuma namazına bile gidemediğini belirterek, “Akşamları aracımızı çektiğimiz yere yakın yemek yiyebileceğimiz bir yer yok. Perişan haldeyiz.” dedi.
İLÇELERDE BİLE KAMYON GARAJLARI VAR
Cesur Nakliye şirketi sahibi Feramuz Meral ise kamyon ve nakliyatçılar sitesi olmadığından dolayı Erzincan kamyoncusu veya dışarıdan gelen kamyoncu arkadaşlarımızın çok büyük mağduriyet durumları var. Ben 30 senedir kamyonculuk yaptığımdan dolayı nasıl sıkıntıların olduğunu çok iyi biliyorum. Bu sıkıntılarımızı Valiliğimize, emniyet müdürlüklerine, bilgi verdiğimiz halde bu sorunu çözemedik. En yakın illerimizden Erzurum’da ki, Sivas’ta ki garajlara bakabilirler. Bunların kazalarında bile kamyon garajları var. İlçelerimizden de Bayburt’taki kamyon garajına bakabilirler.” dedi.
YEMEK YEMEK İÇİN DURACAK YER BULAMIYORUZ
Kısmet Nakliye şirketi sahibi Yavuz Işık ise Erzincan’da bir kamyon parkı olmadığı için kamyon şoförleri araçlarını cadde ve sokaklara park etmek zorunda kalarak buradaki esnaflara da rahatsızlık vermiş olduklarını belirterek, trafik aksamalarının yaşandığını, şehir dışından gelen kamyon şoförlerinin aracını park edecek yer bulamadıkları için yemek yemeğe bile gidemediklerini, geceleri tuvalet bulamadıkları, perişanlık çektiklerini ve dışarıdan gelen kamyon şoförlerinin kendilerine; “bu şekilde bir şehir mi olur” diyerek sitem ettiklerini ifade etti.
Işık mağduriyetlerini şu görüşlerle ifade etti; “Trafik kazası yapan, aracı arızalanan araçlar var. Onların güvenli bir yere araçlarını bırakıp gitmeleri lazım. Bu sorunun çözülmesini yetkili merceklerden talep ediyoruz.” dedi.
YORUM EKLE