İl İstihdam Ve Mesleki Eğitim Kurulu Olağan Toplantısı Yapıldı

İl İstihdam Ve Mesleki Eğitim Kurulu Olağan Toplantısı Yapıldı

İl İstihdam Ve Mesleki Eğitim Kurulu Olağan Toplantısı Yapıldı
banner230
İl İstihdam ve Mesleki Eğitim Kurulu 2015 yılı 2. olağan toplantısı, Erzincan Valisi Süleyman Kahraman’ın başkanlığında gerçekleşti.
İstihdam ve mesleki eğitim politikalarının oluşturulması, işsizliği önleyecek tedbirler ile uygulanacak aktif işgücü programlarının belirlenmesi, istihdam etkinliklerinin ve mesleki eğitim uygulamalarının izlenmesi ve değerlendirilmesi amacıyla düzenlenen Erzincan İl İstihdam ve Mesleki Eğitim Kurulu 2015 yılı 2. olağan toplantısı, Erzincan Valisi Süleyman Kahraman’ın Başkanlığında gerçekleşti.
Erzincan Valiliği toplantı salonunda düzenlenen toplantıya Erzincan Belediye Başkan Yardımcısı Sami Mollaoğulları ve kurul üyeleri katıldı. Toplantının açılış konuşmasını yapan Vali Kahraman; İl İstihdam ve Mesleki Eğitim Kurulu toplantısında alınan kararların iş ve çalışma hayatına katkı sağlaması dileklerinde bulundu.
Toplantıda İş-Kur İl Müdürü, 2015 yılı Nisan ayına kadar İl İstihdam ve Mesleki Eğitim Kurulu olarak gerçekleştirilen faaliyetleri özetleyerek; 2015 yılı Mart ayına kadar 231 kişinin istihdam edildiğini belirtti. İş-Kur İl Müdürü, sunumunda; 2015 yılı Mart ayı sonu itibariyle özel sektöre toplam 229 kişi, kamu sektörüne ise 2 kişi olmak üzere toplam 231 kişi, 12 engelli vatandaşımızın işe yerleştirildiğini belirtti. Sunumda 2015 yılında kullanılmak üzere Kurslar ve Toplum Yararına programlar için 5 milyon 476 bin TL ödenek tahsis edildiğini ve kurul kararlarına göre kurs ve programlarda kullanıldığını söyledi.
İş-Kur İl Müdürünün sunumunun ardından başlayan toplantı da, 2015 yılında gerçekleştirilmesi planlanan faaliyetler ile toplantının gündem maddeleri görüşülerek karara bağlandı.
YORUM EKLE

banner274

banner277

banner273