Erzincan’da Polis Eşlerinden Gıda Kermesi

Emniyet Teşkilatının 170. Kuruluş yıldönümü kutlamaları kapsamında şehit ve gazi çocukları yararına polis eşleri tarafından kermes düzenlendi.(PEKAY) Polis Eşleri Kaynaşma ve Yardımlaşma Derneğinin Erzincan şubesi tarafından Belediye...

Erzincan’da Polis Eşlerinden Gıda Kermesi
banner230
Emniyet Teşkilatının 170. Kuruluş yıldönümü kutlamaları kapsamında şehit ve gazi çocukları yararına polis eşleri tarafından kermes düzenlendi.
(PEKAY) Polis Eşleri Kaynaşma ve Yardımlaşma Derneğinin Erzincan şubesi tarafından Belediye Kültür evi arkasında şehit ve gazi çocukları yararına polis eşleri tarafından Erzincan halkına gıda kermesi sunuldu.
Yapılan kermes etkinliğiyle ilgili açıklamada bulunan PEKAY Derneği Başkanı Nahide İnci şu açıklamalarda bulundu; “Emniyet hanımları yardımlaşma derneğinin düzenlemiş olduğu bir gıda kermesi açmış bulunuyoruz. Kermesimiz kendi polis eşlerimizin hazırladığı yiyeceklerden oluşan bir kermes. Bunun yanı sıra Erzincan Valiliğinin yardımlarıyla bu kermesten elde edeceğimiz gelir ile her yıl kendi bünyemizdeki şehit ve emekliye ayrılmış polis ailelerinin çocuklarına burs veriyoruz. Erzincan halkı da bizi bugünümüzde yalnız bırakmayarak yardımları ve katkılarıyla bize destek oldu ve kermesimiz Erzincan halkının yoğun katılımıyla çok güzel bir açılış yapmış oldu.”dedi.
Tamamı polis eşleri tarafından hazırlanan pastalar, tatlılar ve çeşitli yiyecek ürünlerinden oluşan kermese Erzincan İl Emniyet Müdürü Doğan İnci’nin birlikteliğinde bulunan dernek başkanı ve eşi konumunda olan Nahide İnci büyük beğeni toplayan kermeste satışa sunulan ürünlerin standını gezerek emeği geçenlere teşekkür ederek, polis teşkilatı mensupları ve eşlerinin hazırladıkları ürünlerin satışından elde edilecek gelirin şehit olan teşkilat mensupları ailelerinin ihtiyacı için kullanılacak olmasının memnuniyet verici olduğunu ifade etti.
Açılışı yapılan kermesin 9 Mart Cumartesi günüde Nerim Tombul Caddesi üzerinde bulunan bir binada yapılacağı öğrenildi.
YORUM EKLE