Erzincan’da 5 Bin Paket Kaçak Sigara Ele Geçirildi

Erzincan’da 4 Bin 970 paket kaçak sigara ele geçirildi.Edinilen bilgiye göre Erzincan İl Emniyet Müdürlüğü, Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü görevlilerince yapılan çalışmalar kapsamında Erzurum- Erzincan...

Erzincan’da 5 Bin Paket Kaçak Sigara Ele Geçirildi
banner230
Erzincan’da 4 Bin 970 paket kaçak sigara ele geçirildi.
Edinilen bilgiye göre Erzincan İl Emniyet Müdürlüğü, Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü görevlilerince yapılan çalışmalar kapsamında Erzurum- Erzincan Karayolu üzerinde görevli ekiplerin dur ihtarına uymayarak kaçan bunun üzerine yapılan takip neticesinde Erzincan terminal kavşağında durdurulan C.B. (28) isimli şahsın yaptığı ve içerisinde S.K. (20) isimli şahsın da bulunduğu otomobilde yapılan arama neticesinde arka koltuk üzerinde ve bagaj içerisinde değişik markalarda toplam 4 bin 970 paket kaçak sigara ele geçirildiği belirtildi.
Ele geçirilen sigaraların yaklaşık piyasa değerinin 30 bin TL olduğu, önlenen vergi kaybının ise 25 bin TL olduğu öğrenildi.
Yakalanan C.B. ve S.K. isimli şahıslar hakkında ise "5607 Sayılı Kaçakçılıkla Mücadele Kanununa Muhalefeti" suçundan yasal işlem yapıldı.
YORUM EKLE