banner271

Erzincan Çiçek Açtı

Erzincan Belediyesi, Park ve Bahçeler Müdürlüğü bünyesinde bulunan Bitki Parkında yetiştirilen on binlerce menekşeyi toprakla buluşturuluyor.Yapılan yeşillendirme ve park alanı çalışmaları ile örnek olmaya devam eden Erzincan Belediyesi,...

Erzincan Çiçek Açtı
banner230
Erzincan Belediyesi, Park ve Bahçeler Müdürlüğü bünyesinde bulunan Bitki Parkında yetiştirilen on binlerce menekşeyi toprakla buluşturuluyor.
Yapılan yeşillendirme ve park alanı çalışmaları ile örnek olmaya devam eden Erzincan Belediyesi, bu yıl içerisinde il genelinde 500 bin adet çiçek dikimi gerçekleştirmeyi hedefliyor. Bu hedefe ulaşabilmek çalışmalarını aralıksız sürdüren belediye ekipleri şimdiye kadar öncelikle park ve bahçeler olmak üzere kent genelinde birçok kavşak ve refüjde, çiçeklendirme çalışması gerçekleştirdi.
Erzincan Belediye Başkanı Cemalettin Başsoy yaptığı açıklamada "Şu ana kadar şehir genelinde yüzbinin üzerinde çiçek fidesi toprakla buluşturuldu. Ayrıca Erzincan Belediyesi bünyesinde oluşturulan Bitki Parkı ile daha yeşil bir Erzincan için çalışmalar devam ediyor. Hemşehrilerimizin de desteğiyle büyük çalışmalara imza atacağız ve gerçekleştirilen çalışmalar ile Erzincan’ı dünyanın en yeşil kentlerinden biri haline getireceğiz." dedi.
İncelemelerde Başkan Başsoy’a Belediye Başkan Yardımcısı Karabey Atıcı ve Belediye Meclis üyesi Hüseyin Karakoç eşlik etti.
YORUM EKLE