Başkan Başsoy’dan Kutlu Doğum Haftası Mesajı

Başkan Başsoy’dan Kutlu Doğum Haftası Mesajı

Erzincan 14.04.2015, 16:04
Başkan Başsoy’dan Kutlu Doğum Haftası Mesajı
banner230
Erzincan Belediye Başkanı Cemalettin Başsoy Kutlu Doğum Haftası olması münasebetiyle bir mesaj yayımladı.
Başkan Başsoy yayımladığı mesajında şu görüşlerde bulundu; “Müjdeleyici ve uyarıcı olarak gönderilen yüce Peygamberimiz Hz. Muhammed’in dünyaya teşriflerinin, 1444. yıl dönümünü idrak etmenin sevincini, huzur ve mutluluğunu yaşıyoruz. İnsanlığın dirilişinde, karanlıktan aydınlığa çıkışında çok önemli bir yere sahip olan, böyle şerefli ve mübarek bir gün vesilesiyle bütün Müslümanları tebrik ediyor, Peygamber sevgisinin gönüllerimize sirayet etmesini ve kök salmasını diliyorum.
Duygularında sevgi, şefkat, merhamet ve hoşgörüyü; ilişkilerinde hakkı, doğruyu güzeli ve vefayı; ibadetlerinde ihlâs ve samimiyeti öne çıkararak gönülleri fetheden, Hz Peygamber (S.A.V.); sözlerinde ve bu sözlerin ifade ettiği anlamlarda, bütün mahlûkata karşı sergilediği tutum ve davranışlarda bize örnek olmakta, yaşamakta olduğumuz hayata ve geleceğimize ışık tutmaktadır. Onun aracılığı ile insanlığa gönderilen İslam dini de tebliğin başlangıcından zamanımıza kadar uzanan süreçte; rahmet, adalet, paylaşım, barış ve güvenlik gibi önemli ilkeleri her zaman önde tutarak umutsuz ve çaresiz insanların ümit ve ışık kaynağı olmaktadır.
Bizlere düşen, her sözü ve davranışı insanlığın ufkunu açan Peygamberimizi, yeniden anlamak ve O’nun bize kazandırdığı, kardeşlik, sevgi, dostluk, güven, samimiyet, tevazu, hoşgörü, sadakat, vefa, haklının yanında yer alma, hak ve doğru olanı temsil etme gibi değerlere hayatımızda işlerlik kazandırmaktır.
Sevgili Peygamberimizin kutlu doğumunun miladi 1444. yıldönümünün, cennet vatanımızın huzur ve mutluluğuna, aziz milletimizin birlik ve beraberliğine, bütün insanlığın ve hasetsen İslam Aleminin kurtuluşuna vesile olmasını yüce Allah’tan niyaz ediyorum. “
Yorumlar (0)
banner287
banner269
21°
açık
Namaz Vakti 19 Ekim 2019
İmsak 05:26
Güneş 06:48
Öğle 12:31
İkindi 15:35
Akşam 18:05
Yatsı 19:21

Gelişmelerden Haberdar Olun

@