Elazığ Ticaret Ve Sanayi Odası’ndan Yatırım Daveti

Elazığ’da Yassı Çelik İthalat İhracat ve Sanayicileri Derneği (YİSAD) ile Elazığ Ticaret ve Sanayi Odası (TSO) işbirliğinde sektörün önde gelen firmalarının da katıldığı toplantıda yatırım daveti yapıldı.YİSAD ve Elazığ TSO...

Elazığ Ticaret Ve Sanayi Odası’ndan Yatırım Daveti
banner230
Elazığ’da Yassı Çelik İthalat İhracat ve Sanayicileri Derneği (YİSAD) ile Elazığ Ticaret ve Sanayi Odası (TSO) işbirliğinde sektörün önde gelen firmalarının da katıldığı toplantıda yatırım daveti yapıldı.
YİSAD ve Elazığ TSO tarafından değerlendirme toplantısı yapıldı. Elazığ TSO Başkanı İdris Alan toplantının açılış konuşmasını yaptı. Alan, "Elazığ ili, özellikle maden kaynakları bakımından çok önemli bir potansiyele sahiptir. İlimiz doğu ve batı arasında tüm yolların kavşak noktasında olup, jeopolitik konumu itibarı ile başta Asya ve Ortadoğu ve Kafkasya’ya ulaşım imkanları bakımından avantaj teşkil etmektedir. Bulunduğunuz sektörde yarı mamul veya ham madde olarak üretim yapılabilecek önemli fırsatların yer aldığı Elazığ’a sizleri yatırıma davet ediyoruz. Bu anlamda oda olarak sizlere her türlü desteğe ve işbirliğine açık olduğumuzu bilmenizi isteriz" dedi.
Elazığ’ın en önemli değerinin beşeri sermayesi olduğunu ifade eden YİSAD Başkanı Tuncay Sergen de, "Türkiye’yi ilçe ilçe bilen ve her ilçede kalmış bir yakın dostuma sordum, ülkemizin en misafirperver ili neresi diye, tereddütsüz Elazığ dedi. Gerçekten de Elazığ halkı tüm ülke genelinde sevilen saygı duyulan ve güvenilen insanlardan oluşuyor. Bu nedenle ben ilin en önemli değerinin insan kaynağı olduğuna inanıyorum. Huzurun ve güvenin adresi olan Elazığ, başkanın da ifade ettiği gibi yer altı kaynakları bakımından da çok önemli bir bölge. Biz YİSAD olarak bu bölgeleri geziyoruz. Üyelerimizle çok daha geniş platformlarda sizlerinde katılımı ile yatırım imkanlarını değerlendireceğiz" şeklinde konuştu.
Fırat Üniversitesi Mühendislik Fakültesi öğretim üyesi Prof. Dr. Mehmet Eroğlu ise, Elazığ’a yatırımlar konusunda bilgiler aktardı. Elazığ ilinin madencilik anlamında çok yüksek bir potansiyele sahip olduğunun altını çizen Prof. Dr. Eroğlu, "Bugün ihracatını yapmış olduğumuz ve yüzde 85 oranında dış bağımlılığımız olan bir çok yassı çelik ürünün Elazığ’da imalatı mümkün. Bunların bilimsel anlamda analizlerini ve araştırmalarını yapmış bulunmaktayız. Elazığ’a yatırım anlamında tüm girişimlerle bu çalışmaları paylaşmaya hazırız" diye konuştu.
Konuşmaların ardından karşılıklı fikir alış verişi yapıldı.
YORUM EKLE