Anaokulu Öğrencileri Fidan Dikti

Elazığ’da anaokulu öğrencileri Kozluk köyünde ağaçlandırma sahasına fidan dikti.Elazığ Dr. Kadir Gökalp Anaokulu tarafından 3-5 yaş arası çocukların katılımı ile fidan dikme etkinliği düzenlendi. Elazığ Orman İşletme Müdürlüğü...

Anaokulu Öğrencileri Fidan Dikti
banner230
Elazığ’da anaokulu öğrencileri Kozluk köyünde ağaçlandırma sahasına fidan dikti.
Elazığ Dr. Kadir Gökalp Anaokulu tarafından 3-5 yaş arası çocukların katılımı ile fidan dikme etkinliği düzenlendi. Elazığ Orman İşletme Müdürlüğü ekiplerinin de destek verdiği fidan etkinliği Kozluk köyünde bulunan ağaçlandırma sahasında yapıldı. Mühendislerin fidan dikimini anlatmasının ardından öğrenciler, öğretmenlerinin yardımı ile fidan dikti. Fidan dikme etkinliği yapmaktan mutlu olduklarını belirten Dr. Kadir Gökalp Anaokulu Müdürü Yasin Aslan, ”Yeşil alanlar azaldı, betonlaşma çoğaldı. Fidan dikme etkinliği için öğrencilerimiz ve öğretmenleriyle bir araya gelmekten mutluyuz. Yeşil alanların azalmasıyla çocukların oyun alanları kısıtlanıyor. Bu yüzden çocuklar, içlerinde oluşan enerjiyi tam anlamıyla atamadıkları için yaramazlık denilen kavram ortaya çıkıyor. Yeşil alanların azalması yalnızca çocuklar için değil, biz erişkinler için de büyük bir problem” dedi.
Fidan dikmede iki amaçlarının olduğunu aktaran Aslan, “Bunların birincisi çevreyi güzelleştirmek, çevreye bir ağaç kazandırmak, ikinci ve en önemlisi ise geleceğimiz olan çocuklara doğa bilinci ile ağaç sevgisi aşılamak” şeklinde konuştu.
YORUM EKLE