Edesob Başkanı İnağ, "Edirne Ekonomisinde Turizmin Önemli Bir Yeri Var"

Edesob Başkanı Emin İnağ Turizmin Edirne Ekonomisine Önemine Değindi.

Edirne 30.07.2015, 16:41
Edesob Başkanı İnağ, "Edirne Ekonomisinde Turizmin Önemli Bir Yeri Var"
banner230
Edirne Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (EDESOB) Başkanı Emin İnağ, turizmin Edirne ekonomisinde önemli bir yeri olduğunu söyledi.
EDESOB Başkanı İnağ, Edirne’nin önemli gelir kaynaklarından olan turizm konusunda açıklamalarda bulundu. Bacasız sanayi olarak nitelendirilen turizm konusunda kentin önemli atılımlar gerçekleştirdiğini belirten İnağ, "Kırkpınar gibi dünyanın sayılı organizasyonlarından birine ev sahipliği yapan, Selimiye Camii başta olmak üzere yüzlerce tarihi esere sahip Edirne’de turizm gelirlerinin arttırılması için başta Valiliğimiz ve Belediyemiz olmak üzere tüm kurumlarımız yoğun çalışmalar yapıyor" dedi.
Bu çerçevede turizmin getirilerinden direkt yararlanan esnaf ve sanatkarların da işlerinde özenli ve dikkatli olmaları gerektiğini dile getiren Emin İnağ, "Esnaflarımızın müşteri memnuniyeti konusunda çok hassas olmaları gereklidir. Özellikle gıda sektöründe faaliyet gösteren işletmelerimizin fiyat tarifelerini müşterilerin görecekleri bir yere asmaları ayrıca masalara koyacakları menülere de fiyatları mutlaka yazmaları gerekmektedir. Unutulmamalıdır ki en iyi reklamı mutlu müşteri yapar" ifadelerini kaydetti.
Özellikle fiyat tarifeleri ve fiyatların yazılı olduğu menüler konusuna dikkat çeken EDESOB Başkanı Emin İnağ, "İşletmelerimiz kayıtlı oldukları odalarca verilen tarifelere dikkat etmek zorundadırlar. Bu hususta yapılacak denetimlerde cezai duruma düşmemek için esnaflarımızın hassas davranacaklarına eminim" şeklinde konuştu.
Yorumlar (0)
banner287
banner269
parçalı bulutlu
Namaz Vakti 06 Aralık 2019
İmsak 06:10
Güneş 07:38
Öğle 12:37
İkindi 15:06
Akşam 17:27
Yatsı 18:49

Gelişmelerden Haberdar Olun

@