Turizm Temsilcileri Başkan Gürlesin’i Ziyaret Etti

Pamukkale Belediye Başkanı Hüseyin Gürlesin, 15-22 Nisan Turizm Haftası dolayısıyla Denizli’de turizm sektörünün temsilcilerini ağırladı.15-22 Nisan Turizm Haftası dolayısıyla Kültür ve Turizm Denizli İl Müdürü Mehmet Korkmaz, Denizli...

Turizm Temsilcileri Başkan Gürlesin’i Ziyaret Etti
banner230
Pamukkale Belediye Başkanı Hüseyin Gürlesin, 15-22 Nisan Turizm Haftası dolayısıyla Denizli’de turizm sektörünün temsilcilerini ağırladı.
15-22 Nisan Turizm Haftası dolayısıyla Kültür ve Turizm Denizli İl Müdürü Mehmet Korkmaz, Denizli Pamukkale TURSAB Bölge Yönetim Kurulu Başkanı Turan Köseoğlu, Denizli Turistik Otelciler ve İşletmeciler Derneği (DENTUROD) Başkanı Murat Şen, acente ve sektörün temsilcileri Pamukkale Belediye Başkanı Hüseyin Gürlesin’e makamında ziyarette bulundu.
Turizmin Denizli için çok önemli bir unsur olduğuna dikkat çeken Kültür ve Turizm İl Müdürü Mehmet Korkmaz, "Pamukkale Belediyesi birinci yılını tamamladı. Bir yıllık süreçte yapılan çalışmalara baktığımızda özellikle turizm bölgesi olan Pamukkale ve Karahayıt Mahallesi’nde gerçekten uzun yıllardır yapılamayanların yapıldığını görüyoruz. Turizm bölgemiz, Pamukkale’ye ve şehrimize yakışan bir hal aldı. Bunun için Pamukkale Belediye Başkanı Hüseyin Gürlesin’e özverili çalışmalarından dolayı teşekkür ediyoruz. O bölgede yapılacak çok çalışmalar var. Denizli’nin turizm anlamında gelişimine sunduğunuz tüm katkılar için bir kez daha teşekkür ediyoruz" dedi.
Turizm konusunun en büyük önceliklerinden birisi olduğunu aktaran Başkan Gürlesin,"Dünya miras listesinde yer alan beyaz cennet Pamukkale’nin içinde olduğu bir yerin, sağlık turizmine yönelik termal kaynaklara sahip bir bölgenin Belediye Başkanı olmak önemli yükümlülükleri de getiriyor. Bu nedenle turizm bizim için çok ama çok önemli. Dünyada eşsiz doğal güzellik Pamukkale’nin yanı sıra termal sağlık turizmi de bizim önceliğimiz. Bugüne kadar Pamukkale ve Karahayıt hakettiğini maalesef alamamış" ifadelerini kullandı.
Başkan Gürlesin, turizm sektörü temsilcileri ve STK’larla yapılacak istişareler sonucu bölgenin çok daha farklı yere geleceğine inandığını söyledi.
YORUM EKLE