Pamukkale Belediyesi’nde Toplu İş Sözleşmesi Yapıldı

Pamukkale Belediyesi’nde işçileri ilgilendiren toplu iş sözleşmesi törenle imzalandı.Pamukkale Belediyesi yemekhanesinde gerçekleştirilen toplu iş sözleşmesi imza törenine Pamukkale Belediye Başkanı Hüseyin Gürlesin, Hizmet-İş Sendikası...

Pamukkale Belediyesi’nde Toplu İş Sözleşmesi Yapıldı
banner230
Pamukkale Belediyesi’nde işçileri ilgilendiren toplu iş sözleşmesi törenle imzalandı.
Pamukkale Belediyesi yemekhanesinde gerçekleştirilen toplu iş sözleşmesi imza törenine Pamukkale Belediye Başkanı Hüseyin Gürlesin, Hizmet-İş Sendikası Denizli Şube Başkanı Sezai Söylemez, sendika temsilcileri, Pamukkale Belediye Başkan Yardımcıları Veli Demir, Selim Arkan, Abdullah Sevinçli, Türkay Gözlükaya, Fahrettin Göksu ve işçiler katıldı.
Hizmet-İş Sendikası Denizli Şube Başkanı Sezayi Söylemez, Pamukkale Belediyesi’nde imzaladıkları toplu iş sözleşmesiyle elde edilen artışın bölgede en iyi oran olduğunu vurgulayarak, "Bugün Pamukkale Belediyesi’nde tarihi bir anı yaşıyoruz. Bilindiği üzere Büyükşehir Yasasıyla kapanan belediyelerden Pamukkale Belediyemiz bünyesine de birçok işçi kardeşimiz katıldı. Bu sözleşmeyle de farklı ücret ortadan kaldırıldı. Yaptığımız toplu sözleşmeyle Pamukkale Belediyesi’nde işçilerimizin iş barışı ve huzurunu sağlama adına bize göre Denizli bölgesinde en iyi rakamlara ulaştığımızı söyleyebilirim. Bunun gururu ve sevinci içindeyiz. Bu anlamda Başkanımız Hüseyin Gürlesin ve Başkan Yardımcılarımıza çok teşekkür ediyoruz" dedi.
Pamukkale Belediye Başkanı Hüseyin Gürlesin ise, çalışanlarımızın emeğinin karşılığını vermek, iş barışı ve huzurunu kalıcı kılmak adına ne gerekiyorsa yaptıklarını vurgulayarak, "İmzaladığımız toplu sözleşmenin ilk olarak işçilerimize, belediyemize ve sendikamıza hayırlı olmasını diliyorum. Uzun bir süreçte 2 aylık bir görüşmenin sonucunda bu güne geldik. Amaç en iyisini, en güzelini ve en doğrusunu bulmaktı. Şuanda 10 ayrı noktadan bir araya gelen bir aileyiz. Çalışma barışı, huzurunun devamlılığı, rotasyonu sağlanması adına bu sözleşmemizde büyük katkı sunacak. Pamukkale Belediyesi’nde hem hakların verilmesi hem de insanlarımıza verdiğimiz değerin hissettirilmesi anlamında en iyi noktada olduğumuzu düşünüyorum. Belediye çalışanlarımızın fiziki anlamda da tüm ihtiyaçları karşılanarak halkımıza en iyi hizmetin verilmesi için her şeyi yapıyoruz. Memurumuzla işçimizle tüm personelimizle huzurlu bir ortamda halkımıza daha fazla üreterek faydalı olma çabasındayız. Tekrar toplu iş sözleşmemizin hayırlı olmasını diliyorum" diye konuştu.
Konuşmaların ardından Pamukkale Belediye Başkanı Hüseyin Gürlesin, Hizmet-İş Sendikası Denizli Şube Başkanı Sezai Söylemez, toplu iş sözleşmesini imzaladı.
YORUM EKLE

banner274

banner277

banner273