Evlilik Okulu’nda 22.dönem Başladı

Denizli Büyükşehir Belediyesi’nin, Türkiye’ye örnek olan "Ailemi Seviyorum Projesi" kapsamında yer alan Evlilik Okulu’nda 22. dönem başladı.Mutlu aile yaşantısının sağlam temeller üzerine atılmasına katkı sağlamayı hedefleyen Denizli...

Evlilik Okulu’nda 22.dönem Başladı
banner230
Denizli Büyükşehir Belediyesi’nin, Türkiye’ye örnek olan "Ailemi Seviyorum Projesi" kapsamında yer alan Evlilik Okulu’nda 22. dönem başladı.
Mutlu aile yaşantısının sağlam temeller üzerine atılmasına katkı sağlamayı hedefleyen Denizli Büyükşehir Belediyesi, Türkiye’ye örnek olan "Ailemi Seviyorum Projesi" kapsamında yer alan Evlilik Okulu’nda 22. dönem eğitimlerine başladı. Kent Konseyi Binasında düzenlenen eğitimin ilk dersine, Denizli Büyükşehir Belediyesi Kent Konseyi Başkanı Ali Değirmenci, Psikolog Gülay Korkut ve kursiyerler katıldı. Kent Konseyi Başkanı Ali Değirmenci, çiftlerin evlilik hayatına hazırlanmasını amaçlayan projeye ilginin her geçen gün arttığını ifade ederek, katılımcıları tebrik etti. Ailenin toplumun temeli olduğuna dikkati çeken Değirmenci, "Sağlıklı nesillerin yetişmesi için en önemli şart sağlıklı bir aile ve ev ortamını sağlayabilmektir. Gün içerisinde; çalışma ortamının, trafiğin ve modern şehir hayatının getirdiği stresler yaşıyoruz ama insan evine gittiğinde huzur bulmak ister. Bunun için de insan karşısındaki kişiyi güler yüzlü görmek ister. Lütfen eşlerinizden güler yüzü ve tebessümü esirgemeyin. Bunu yaptığınız sürece hayatta hep bir adım önde olursunuz" dedi.
Değirmenci, konuşmasını şöyle sürdürdü: "Karşınızdakinin bir birey olduğunu hiç unutmayacaksınız. Evlilik hiç bir zaman tek taraflı olmaz. Olursa zaten bu sağlıklı bir evlilik olmaz. Monologu değil diyalogu sağlamak lazım. Her şeyin iyi olması sizin elinizde. Hayatta herkes biriciktir. Dolayısıyla özellikle eşiniz olmak üzere karşınızdakinin biricik olduğunu unutmayın. Bence bunu bir hayat felsefesi haline getirmek lazım." Toplumun ailelerden çok şey beklediğine dikkati çeken Değirmenci, "Ben Büyükşehir Belediyemizin düzenlemiş olduğu Evlilik Okulu’na geldiğiniz için hepinizi tebrik ediyorum. Her şey gönlünüzce olsun" dedi. Konuşmanın ardından kursiyerlere "Evlilik Okulu" kitabı dağıtıldı. Daha sonra ilk ders başladı.
YORUM EKLE