DTO Başkanı Özer’den Kutlu Doğum Haftası Mesajı

Denizli Ticaret Odası Başkanı Necdet Özer, Alemlere Rahmet Olarak Gönderilen Peygamber Efendimizin, Esnaflara İşlerinde Her Zaman Dürüst Olmayı Tavsiye Ettiğini Söyledi.

DTO Başkanı Özer’den Kutlu Doğum Haftası Mesajı
banner230
Denizli Ticaret Odası Başkanı Necdet Özer, alemlere rahmet olarak gönderilen Peygamber Efendimizin, esnafa işlerinde her zaman dürüst olmayı tavsiye ettiğini belirtti.
DTO Başkanı Necdet Özer, Kutlu Doğum Haftası nedeniyle bir mesaj yayınladı. Özer mesajında, "Yüce Allah’ın değerli elçisi Peygamberimizin (S.A.V.) dünyaya gelişi bizlerin kalbinde tarifsiz bir heyecan yaşatmaktadır. Miladi takvime göre Peygamberimizin doğum gününü içine alan bu haftayı Kutlu Doğum Haftası olarak Müslümanlar arasında büyük bir coşku ile kutlamaktayız. Özellikle bu kutsal günlerde Sevgili Peygamberimizi sıkça anmalı ve onu gerçekten anlayabilmeliyiz. Peygamber efendimizin yaşadığı dönem içerisinde onun her hareketi bizlere örnek olmuştur. Efendimiz, insanlara emeklerinin karşılığını hemen verirdi. Bunu ahlak olarak Müslümanlara da tavsiye ederdi: ’İşçinin ücretini alnının teri kurumadan veriniz’. Esnafa dürüst olmayı tavsiye ederdi. Peygamberimiz, sık sık çarşıya ve pazara çıkıp işyerlerini ziyaret ederdi. Ticaret erbabına, ölçü ve tartıyı nasıl yapacaklarını gösterir ve dürüst olmalarını tavsiye ederdi. Kutlu Doğum Haftası’nda Sevgili Peygamberimiz Hz. Muhammed’e (S.A.V.) sonsuz salat-u selam olsun diyerek, bu anlamlı haftanın Denizli’ye, ülkemize, İslam alemine ve tüm İnsanlığa hayırlar getirmesini diliyorum" ifadelerine yer verdi.
YORUM EKLE