Adalet Kavşağı Yeniden Düzenleniyor

Denizli Büyükşehir Belediyesi, Adalet Kavşağı’nda yapılacak çalışma ile bölgedeki trafiğin rahatlatılması hedefleniyor.Denizli Büyükşehir Belediyesi şehir içi trafiği rahatlatmak amacıyla uygulamaya koyduğu, Tiyatro Kavşağı, Hastane...

Adalet Kavşağı Yeniden Düzenleniyor
banner230
Denizli Büyükşehir Belediyesi, Adalet Kavşağı’nda yapılacak çalışma ile bölgedeki trafiğin rahatlatılması hedefleniyor.
Denizli Büyükşehir Belediyesi şehir içi trafiği rahatlatmak amacıyla uygulamaya koyduğu, Tiyatro Kavşağı, Hastane Kavşağı ve Esma Hatun Camii Kavşağı’nın ardından Adalet Kavşağı’nda da düzenlemeye gidiyor. Bölgedeki trafiğin rahatlatılması ve araçların bekleme sürelerinin kısaltılması amacıyla başlayan çalışmanın detayları şu şekilde aktarıldı: "Mevcut kavşağın yapılan incelemeler sonucunda ortadaki döner adanın fiziki olarak yetersiz oluşu ve dönüş yapan araçların ada çevresinde kazalara sebep verecek şekilde kesişmeleri sebebi ile fiziki düzenleme projesi hazırlanmıştır. Kavşakta yapılan araç sayımları sonucunda tüm yönlerden gelen araçların kavşak içinde güvenli bir şekilde dönüş hareketlerini yapabileceği sola dönüş şeritleri ve sağa dönüş cepleri tasarlanmıştır.” Yeni düzenleme sonucunda Adalet Kavşağı’nda ana yönlerden gelen araçların bekleme sürelerinin yaklaşık yüzde 25- 30 oranında azalacağı kaydedildi. Çalışmaların kısa süre içerisinde tamamlanacağı kaydedilirken, sürücülerden yoldaki uyarı önlem ve işaretlerine dikkat edilmesi istendi.
Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, her geçen gün trafikteki araç sayısında artış olduğunu belirterek, ihtiyaç olan bölgelerdeki trafiği rahatlatmak adına yeni kavşak düzenlemelerine gittiklerini söyledi. Amaçlarının özellikle trafiği rahatlatıp, araçların bekleme sürelerini kısaltarak akaryakıt tasarrufu sağlamak ve buna bağlı olarak da hava kirliliğini azaltmak olduğuna dikkati çeken Başkan Zolan, yeni düzenleme ile kaza risklerini de minimuma indirgeyeceklerini kaydetti. Başkan Zolan, “Amacımız vatandaşımızın daha rahat ve mutlu yaşaması için elimizden gelen gayreti gösterip halkımıza gece gündüz hizmet etmektir” diye konuştu.
YORUM EKLE