Kfc İlk Franchise Restoranını Diyarbakır’da Açıyor

Kfc Ilk Franchise Mağazasını Diyarbakır Ninova Park Alışveriş Merkezinde Açıyor.

Diyarbakır 08.07.2015, 18:10
Kfc İlk Franchise Restoranını Diyarbakır’da Açıyor
banner230
Dünyanın en fazla restoranına sahip tavuk restoran zinciri KFC Türkiye’deki büyümesini franchise ile hızlandırıyor. Bugüne kadar bütün restoranları kendisine ait olan KFC, ilk franchiseını Diyarbakır’a verdi. KFC, Diyarbakır’ın en büyük alışveriş merkezlerinden biri olan Ninova Park’ta 11 Temmuz’da açılacak.
Dünyanın 120 ülkesinde, 19 binden fazla noktada hizmet veren KFC, Türkiye’de hem kendi restoranlarıyla hem de franchise sistemi ile büyümesini hızlandırıyor. İlk franchiseını Anadolu’nun en önemli gastronomi merkezlerinden biri olan Diyarbakır’a veren KFC, Ninova Park Prestige’de hizmet verecek restoranıyla şehrin lezzet dünyasını daha da zenginleştirmeyi hedefliyor.
Türkiye’de yeme içme sektörü yılda yüzde 2-3 büyürken hızlı yemek sektörünün yüzde 25’lik ciddi bir hızla geliştiğini belirten KFC Pazarlama Direktörü Zeliha Şener, Türkiye’deki bu ciddi potansiyeli gören Yum! Brands’in yatırımları hızlandırdığına, sadece restorana değil, mutfak teknolojisine ve insan kaynaklarına da yatırım yaptığına dikkat çekti. YUM! Brands’in 2013 yılından itibaren Türkiye’de kendi şirketini kurarak, yeniden yapılanma çalışmalarını hızlandırdığını belirten Şener, YUM! Brands’in en önemli markası olan KFC için 5 yıl içinde 400 yeni restoran açmayı planladıklarını kaydetti. Büyümenin önemli bir kısmının franchise ile yapmayı hedeflediklerini açıklayan Zeliha Şener, Anadolu’da ciddi bir potansiyel olduğunu, restoran zinciri yatırımı yapacak kişi ve kurumlarla birlikte büyümeyi hızlandıracaklarını da sözlerine ekledi. Türk tüketicilerin KFC’de en çok hot wings olarak bilinen acılı tavuk kanatlarını sevdiğini kaydeden Şener, "KFC’nin yıllık tavuk tüketimi 4 bin 300 ton. Bunun yarısı kanat ve kanatta günlük tüketim 12 ton. Bir yılda sattığımız tavuk burger sayısı 1.5 milyon adet. But iyi satıyor. Lahana salatamız ve mısır da en çok satılan ürünlerimiz arasında. Adana, Gaziantep gibi şehirlerde kebap gibi lezzetler çok seviliyor. Restoran açtığımızda tüketicinin büyük ilgisini gördük. Ürünlerimizin yöresel yemeklerin olduğu yerlerde bile bu kadar yoğun ilgiyle karşılanması Anadolu’daki potansiyele ilişkin öngörülerimizi de doğruluyor. İleri mutfak teknolojimiz, yüksek hijyen ve gıda standartlarımız, yeni menü seçeneklerimizle müşterilerimizle kurduğumuz sıcak ve samimi bağı kuvvetlendirmek en büyük iş hedeflerimizden biri" dedi.
Yorumlar (0)
banner287
banner269
16°
açık
Namaz Vakti 14 Ekim 2019
İmsak 05:21
Güneş 06:43
Öğle 12:32
İkindi 15:40
Akşam 18:12
Yatsı 19:28

Gelişmelerden Haberdar Olun

@