DTSO’dan Fotoğraf Sergisi Ve Ekonomi Paneli

TÜYAP Fuar ve Kongre Merkezi’nde, Diyarbakır Ticaret ve Sanayi Odası (DTSO) AB Bilgi Merkezi ile AB Türkiye Delegasyonu işbirliğinde, 9 Mayıs Avrupa Günü kutlamaları çerçevesinde fotoğraf sergisi açılarak, panel gerçekleştirildi.AB Projeleri...

DTSO’dan Fotoğraf Sergisi Ve Ekonomi Paneli
banner230
TÜYAP Fuar ve Kongre Merkezi’nde, Diyarbakır Ticaret ve Sanayi Odası (DTSO) AB Bilgi Merkezi ile AB Türkiye Delegasyonu işbirliğinde, 9 Mayıs Avrupa Günü kutlamaları çerçevesinde fotoğraf sergisi açılarak, panel gerçekleştirildi.
AB Projeleri fotoğraf sergisinin açılışı, DTSO Başkan yardımcıları Mesut Altın ve Metin Aslan ile ve DTSO meclis üyelerinin katıldığı bir etkinlikle Fuar ve Kongre Merkezi’nde yapıldı. Serginin açılışında konuşan DTSO Başkan Yardımcısı Mesut Altın, 1985 yılından beri kutlanan Avrupa Günü’nün önemine değinerek, katılımcıları 9 Mayıs’ta yapılacak olan film gösterimleri ve Bavaturka müzik konserine davet etti.
Açılışta söz alan AB Türkiye Delegasyonu 1. Müsteşarı Stefano Fantaroni ise AB Türkiye Delegasyonu olarak yürüttükleri projeler konusunda bilgiler verdi.
Açılışın ardından topluca, AB Türkiye Delegasyonunun destekleri ile uygulanmış projelerden fotoğrafların yer aldığı sergi gezildi.
İŞLETMELERDE RİSK ANALİZİ VE İHRACAT DESTEKLERİ PANELİ
Sergi açılışının ardından “İşletmelerde risk analizi ve ihracat destekleri” konulu panel için konferans salonuna geçildi. Burada bir açılış konuşması yapan DTSO Başkan Yardımcısı Mesut Altın, Ortadoğu İnşaat Fuarı bünyesinde, işletmelerin her zaman ihtiyaç duydukları “risk analizi ve dış pazarlara açılma” konusunda gerçekleştirilen panelin katılımcılarına teşekkür ederek, paneli Dünya gazetesi ve Dicle Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi işbirliğinde gerçekleştirdiklerini söyledi.
İhracat yapmanın, riski dağıtmak anlamına geldiğini dile getiren Altın, dış pazarlara açılmanın, işletmecileri tek bir noktaya bağımlı olmaktan kurtardığını ve herhangi bir pazarda oluşacak olumsuzluklardan kendisini korumasına yardımcı olduğunu dile getirdi.
Daha sonra DTSO Yönetim Kurulu üyesi Hüsnü Pervane moderatörlüğünde gerçekleşen panelde, Dünya Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Hakan Güldağ ve Dünya Gazetesi Yazarı Şefik Ergönül, ‘İşletmelerde risk analizi’ başlığında birer sunum yaparken, Güneydoğu Anadolu İhracatçı Birlikleri uzmanı Ahmet Buldum, ‘İhracat destekleri ve yurtdışı fuar destekleri’ konusunda ve Dicle Üniversitesi İİBF İşletme Bölümü hocalarından Yrd. Doç. Dr. Mustafa Zincirkıran Diyarbakır sanayi işletmelerinin sorunları ve çözüm önerileri konusunda birer sunum gerçekleştirdi.
Katılımcıların aldıkları bilgilerden memnuniyet duyduklarını dile getirdikleri işletmelerde risk analizi ve ihracat destekleri paneli soru ve cevap bölümü ile tamamlandı.
YORUM EKLE