DİSİAD’dan OSB’ye Ziyaret

Diyarbakır İş İnsanları Derneği (DİSİAD) Başkanı Burç Baysal, Organize Sanayi Bölgesi’nde (OSB) bulunan 2 milyon TL maliyetli koli tesisine ziyaret gerçekleştirdi.OSB’de bulunan 2 milyon liralık koli tesisine DİSİAD Başkanı Burç Baysal...

DİSİAD’dan OSB’ye Ziyaret
banner230
Diyarbakır İş İnsanları Derneği (DİSİAD) Başkanı Burç Baysal, Organize Sanayi Bölgesi’nde (OSB) bulunan 2 milyon TL maliyetli koli tesisine ziyaret gerçekleştirdi.
OSB’de bulunan 2 milyon liralık koli tesisine DİSİAD Başkanı Burç Baysal ve beraberindeki heyet ziyaret gerçekleştirdi. Tesiste gerçekleşen toplantıya, DİSİAD Başkanı Burç Baysal, Müstakil Sanayici İş Adamları Derneği (MÜSİAD), iş adamları, Sivil Toplum Kuruluşları (STK) ve bankaların bölge müdürleri katıldı. Ziyarette konuşan DİSİAD Başkanı Burç Baysal, Diyarbakır’da bu tür sektörlerin desteklenmesi gerektiğini söyledi. Baysal, “Dıştan gelen alımların durması gerekir. Muhakkak rekabet kuralları içerisinde ve ticaret içerisinde bunu istiyoruz. Kentimiz içerisinde üretilenler kentimiz içerisinde tüketilmesi hepimizin yarınları için yararlıdır. Üretime giren şahsiyetler belli bir deneyimden sonra bu işi yapmaktadır. Sayısal anlamda az olabilir. İleri ki dönemlerde çok sağlam ve kemikleşmiş üretim tesislerimizin, firmalarımızın olacağının teminatıdır. Kent içerisindeki deneyimli birçok tüccar potansiyeli içerisinde bulunan arkadaşlarımız hazırlıklar ve planlar içerisindedir. Bunlar hepimizin adına sevindiricidir” dedi.
“HER İKİ PARTİNİN MİLLETVEKİLLERİNDEN BEKLENTİ İÇERİSİNDEYİZ”
Beklentilerin olduğu bir dönemde olduklarını anlatan Baysal, Türkiye’nin önemli bir seçime gireceğini söyledi. Baysal, "Seçim dönemi içerisinde belirlenen adayların Diyarbakır’ı temsil etme konusunda vereceği mücadeleyi hep beraber göreceğiz. Kentimizde rekabet eden iki partiden DİSİAD olarak Türkiye’nin Kürt meselesi olan somut ve net adımların atılmasını istiyoruz. Diyarbakır vekili olarak inisiyatif almaları ve çözüm sürecini destekleyecek olan ekonomik ayaklarda gerçek anlamda ısrarcı olmalarını bekliyoruz. Bu anlamda iki partiden seçilecek olan adaylardan yüksek anlamda ekonomi ve destekleyici beklenti içerisindeyiz” diye konuştu.
Ziyaret, tesiste yapılan gezinin ardından sona erdi.
YORUM EKLE