Çocuklar Yaz Kampına Veda Etti

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Eş Başkanı Fırat Anlı İle Şirnak Belediyesi Eş Başkanı Serhat Kadirhan, Çocuk Yaz Kampını Ziyaret Etti.

Çocuklar Yaz Kampına Veda Etti
banner230
Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Eş Başkanı Fırat Anlı ile Şırnak Belediyesi Eş Başkanı Serhat Kadirhan, Büyükşehir Belediyesi’nce kurulan ve hiç tatile gitmemiş 690 çocuğun faydalandığı Çocuk Yaz Kampı’nı ziyaret etti.
Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Eş Başkanı Fırat Anlı ve eşi Özlem Anlı, Büyükşehir Belediyesi Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığı Çocuk ve Kreş Hizmetleri Şube Müdürlüğü’nün 15 Haziran’da başlattığı Çocuk Yaz Kampı kapsamında Hazar Gölü kıyısında tatil yapan çocukların veda gecesi eğlencesine katıldı. Anlı’ya Şırnak’tan çocukların da kampta bulunması sebebi ile Şırnak Belediyesi Eş Başkanı Serhat Kadirhan da eşlik etti. Daha önce tatile çıkmamış 690 çocuğun faydalandığı kamptaki çocukların eğlencesine katılan Anlı ve Kadirhan, çocuklarla beraber palyaço gösterisi izleyerek kamp ateşi yaktı. Kadirhan, Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi’ne ve Fırat Anlı’ya, Şırnaklı çocukları misafir ettikleri için teşekkür etti.
Anlı ise, Diyarbakır’ın tüm çocuklarının bir arada olmasından duyduğu mutluluğu dile getirdi. Çocukların el ele vererek, barış dünyası yaratabileceğini belirten Anlı, “Bugün yüreğimiz bir. Diyarbakır’ın, Lice’nin, Ergani’nin çocukları burada. İnşallah bir gün Bakur, Başûr, Rojava ve Rojhılat’taki çocuklar, burada bir festivalde bir araya gelir. Çocuklarımız en ağır şartlarda yaşamlarını sürdürüyorlar, ama yarınlar için bir umut var. Çocuklar temiz bir yürekle el ele verirse, Kürt, Türk, Arap ve dünya çocukları hep birlikte yeni bir yaşam, yeni bir dünya yaratırlar” dedi.
YORUM EKLE