120 Dev Adam Sahada

Gençlik Ve Spor Bakanlığı Tarafından Onaylanarak Finanse Edilen 120 Dev Adam Projesi, Güneydoğu Anadolu Bölgesi Tüm Basketbol Adamları Ve Sporcuları Derneği (gabbasder) Tarafından Başlatıldı.

120 Dev Adam Sahada
banner230
Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından onaylanarak finanse edilen 120 Dev Adam Projesi, Güneydoğu Anadolu Bölgesi Tüm Basketbol Adamları ve Sporcuları Derneği (GABBASDER) tarafından başlatıldı.
Proje kapsamında 14-29 yaş arasındaki 120 kişiye ücretsiz basketbol eğitimi verileceğini belirten GABBASDER Başkanı Recep Eser, projeyle birlikte spor yapan sağlıklı ve bilinçli gençleri yetiştirme amacı taşıdıklarını söyledi. Projede en büyük amaçlarından birinin ekonomik ve sosyal yoksunlukları nedeni ile sportif aktivitelere ulaşma şansları düşük olan gençlerin kendilerini geliştirmelerine fırsat ve olanak sağlanmak olduğunu anlatan Eser, proje ile sporu özellikle de basketbolu gençlere sevdirerek geleceğin basketbol yıldızlarını yetiştirmek istediklerini aktardı. Projeden engelli bireylerinde faydalanabileceğini anlatan Eser, "Engelli bireyler ile diğer normal akranlarını bir araya getirerek basketbol ve diğer sosyal aktivitelerle kaynaşmalarını sağlamak, gençlerimize özgüven kazandırarak, topluma katkı sunan bireyler olarak yetişmelerini sağlayacağız. Özellikle engelli gençlerimizi toplumdan soyutlanmalarını engellemek, engelli bireylerinde spor dallarında başarılı olabileceklerini bir kez daha kanıtlamak istiyoruz" diye konuştu.
Eser, projede kendilerine destek olan AK Parti Diyarbakır Milletvekili Cuma İçten ile Gençlik ve Spor Bakanlığı yetkililerine teşekkürlerini iletti.
YORUM EKLE