Öğrencilerden Değerler Eğitimi Yürüyüşü

Anadolu İmam Hatip Lisesi Öğrencileri Kaymakamlığımız ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliğinde yürütülen EDEP (Eğitimde Değerler Eğitimi Projesi) çerçevesinde Değerler Eğitimi yürüyüşü düzenledi.Yığılca İlçe merkezine...

Öğrencilerden Değerler Eğitimi Yürüyüşü
banner230
Anadolu İmam Hatip Lisesi Öğrencileri Kaymakamlığımız ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliğinde yürütülen EDEP (Eğitimde Değerler Eğitimi Projesi) çerçevesinde Değerler Eğitimi yürüyüşü düzenledi.
Yığılca İlçe merkezine yapılan yürüyüşte öğrenciler, Sevgi, Saygı, Hoşgörü temalı pankartlar taşıyarak halkında değerlerimiz konusunda dikkatini çekmeyi amaçladılar.
Anadolu İmam Hatip Lisesi Öğrencisi yaptığı konuşmada "Arkadaşlarımızın hazırlayıp sundukları bu çalışmalarla bizler okullarımızda bizi biz yapan değerlerimizi duyuyor, tanıyor, yaşamaya çalışıyoruz. Yaşadıkça kendimizi daha iyi tanıyoruz. Kendimizi tanıdıkça asırlarca tüm cihana huzur ve adaleti tesis etmiş bir medeniyetin parçası olduğumuzu fark ediyoruz. Milletçe sahip olduğumuz bu değerlere yaşama ve yaşatma azim ve kararını kendimizde buluyoruz. Unutmayalım ki bir milletin ihyası, kurtuluşu kötülerin imhasıyla değil, iyilerin ıslahı, eğitimiyle mümkündür. Bu vesileyle bizlerin eğitimi konusunda her türlü fedakarlıktan kaçınmayan başta İlçe Kaymakamımız Mehmet Özcan’a, Belediye Başkanımız Muzaffer Yiğit’e, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğümüze, tüm sivil toplum kurum ve kuruluşlarımıza Yığılca halkına teşekkür ediyoruz" dedi.
Yürüyüş programının ardından Anadolu İmam Hatip Lisesinde öğrenciler Sevgi, Saygı ve Hoşgörü temalı tiyatro sunumu gerçekleştirdiler. Programa İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü yöneticileri, daire amirleri ve öğrenciler katıldılar. Programın sonunda En İyi Slogan yarışmasında dereceye giren öğrencilere hediyeler takdim edildi. İyi dilek ve temennilerle program sona erdi.
YORUM EKLE