Muhtarlar SYDV İle İlgili Konularda Bilgilendirildi

Düzce’deki sosyal yardımlar konusunda muhtarların yaşadığı sıkıntıları sona erdirmek amacıyla Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı yetkilileri muhtarlar derneğinde bir brifing verdi. Vatandaşın kafasındaki, “Yardımı devlet verir,...

Muhtarlar SYDV İle İlgili Konularda Bilgilendirildi
banner230
Düzce’deki sosyal yardımlar konusunda muhtarların yaşadığı sıkıntıları sona erdirmek amacıyla Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı yetkilileri muhtarlar derneğinde bir brifing verdi. Vatandaşın kafasındaki, “Yardımı devlet verir, muhtar keser” algısının değişmesi için neler yapılması gerektiği anlatıldı.
Tüm Muhtarlar Derneği üyelerine Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Müdürü Ercan Öztürk ile Sosyal Yardım ve İnceleme görevlisi Sibel Şahin tarafından yardımlar konusundaki yeni gelişmeler paylaşıldı. Toplantıya Düzce Muhtarlar Derneği Başkanı Mensur Bilgin, mahalle ve köy muhtarları katıldı.
Türkiye Muhtarlar Derneği Düzce Şube Başkanı Yaşar Çengel, muhtarların yeni kanun ve genelgeler hakkında bilgilendirilmesi için bu toplantının düzenlendiğini belirtti. Çengel, “Biz seçildiğimiz gün, eksiklerimizi, çıkan kanunları, tüm birim ve kurum müdürleri derneğimize gelerek muhtar arkadaşlarımıza brifing verecek demiştik. Bu isteğimizi ziyaret ettiğimiz kurum müdürlerine iletince onlar da olumlu karşıladılar. İl Özel İdaresi ve Valiliğin dışında, ihtiyaç sahibi olan insanlara yardımcı olmaya çalışan kurum olan Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma kurumu müdürü derneğimize gelerek, çıkan son kanun ve genelgeler doğrultusunda bütün muhtar arkadaşlarımıza bilgi verecek” dedi.
Türkiye Muhtarlar Derneği Düzce Başkanı Yaşar Çengel, devletten gelen yardımların kesildiğinde vatandaş tarafından muhtarların sorumlu tutulduğunu söyleyerek, bu konuda büyük sıkıntılar yaşandığını belirtti.
SYDV Müdürü Ercan Öztürk ise, “Yardım verildiği zaman devlet vermiş olur, kesildiği zaman muhtar kesilmiş olur” diyerek, muhtarların doğru bilgilendirilmesi halinde, kime nasıl yardım ulaştırılacağının bilinerek zamanında hizmet götürüleceğini söyledi.
Sosyal Yardım ve İnceleme görevlisi Sibel Şahin ise, muhtarlarla hangi ortak paydalarda buluşulduğunu anlattı, vakfın çalışmalarından söz etti.
YORUM EKLE