Hırsızlardan Bunalan Köylü MOBESE Taktırdı

Akçakoca’nın Yenice köyünde geçtiğimiz aylarda hizmete açılan MOBESE sistemi ile köye giren çıkan herkes kameralara takılıyor. Ayrıca köylüler nerede olurlarsa olsun köylerini istedikleri zaman izleyebiliyor.Akçakoca’ya bağlı Yenice...

Hırsızlardan Bunalan Köylü MOBESE Taktırdı
banner230
Akçakoca’nın Yenice köyünde geçtiğimiz aylarda hizmete açılan MOBESE sistemi ile köye giren çıkan herkes kameralara takılıyor. Ayrıca köylüler nerede olurlarsa olsun köylerini istedikleri zaman izleyebiliyor.
Akçakoca’ya bağlı Yenice Köyü’nde hırsızlıklardan bunalan köylülere muhtar jest yaptı. Geçtiğimiz aylarda hizmete giren MOBESE sistemi köyü an be an kaydediyor. Köyün her iki girişinde ve köy merkezinde bulunan MOBESE kameraları ile muhtar Hikmet Aşık, "Köye giren çıkanı an be an izliyoruz" dedi.
Köy muhtarı Hikmet Aşık sürekli hırsızlıkların meydana geldiğini dile getirirken "Köyümüz ve çevresinde sıklıkla hırsızlıklar meydana geliyordu. Özellikle köylülerimizin patpatlarını çok çalınıyordu. Bizde bu konu ile ilgili olarak ne yapmamız gerekiyor dedik ve köyün girişlerine ve köy merkezine MOBESE kameralarından taktırdık. Hırsızlığa karşı yapacak bir çözümümüz başka yoktu. Hiç yoktan araçlarımız yada hırsızlıklar gerçekleştiği zaman bunu kimin yaptığını görebiliyoruz. Bu bölgede patpat hırsızlıkları üst düzeyde. Bu konu ile ilgili olarak biz çok büyük sıkıntılar çekiyorduk. Mesela daha 1 hafta önce komşu köyümüz Hemşin’de patpat hırsızlığı meydana geldi. Bu kameralar sayesinde, patpatı çalan kişiler tespit edildi. Geçtiğimiz haftalarda Karatavuk köyünde bir hırsızlık meydana geldi. Güvenlik güçleri gelip bizim kameralarımıza baktılar. Hırsızlar tespit edildi” dedi.
Köy sakinlerinden İsa Usta ise yaptığı açıklamalarda köylülerin hırsızlıklardan bunaldığını ve bu kapsamda muhtar ve yetkililerin köye MOBESE sistemini getirdiklerini rahatladıklarını dile getirdi. Usta şöyle devam etti: “Köyümüzde hırsızlıklar çok oluyordu. Kimin nereden geldiği bilinmiyordu. Köyümüzün iki girişi var biraz daha ileri noktalara baktığımız zaman aslında köyümüzün 4 girişi var. Biri Akçakoca tarafından biri Çilimli tarafından. Diğer ikisi ise köy yolu olarak bulunan Kabalak köyü taraflarından diğeri ise Melenağzı köyü taraflarından. Burada hırsızlıklar çok oluyordu. Köylüler artık bunalmıştık. MOBESE sisteminin gelmesi ile birlikte sorunlar adeta çözüldü. Çevre köylerimizden de gelip kameraları inceliyor. Muhtarımıza teşekkür ediyoruz.”
YORUM EKLE

banner274

banner277

banner273