Düzce İle Sainshand Kardeş Oldu

Düzce Belediyesi ile Sainshand Belediyesi için kardeşlik protokolü imzalandı. Başkan Mehmet Keleş, Sainshand Belediye Başkanı Batbayar Batsukh’u ve beraberindeki heyeti Düzce’ye davet etti.Düzce Belediye Başkanı Mehmet Keleş, Moğolistan’ın...

Düzce İle Sainshand Kardeş Oldu
banner230
Düzce Belediyesi ile Sainshand Belediyesi için kardeşlik protokolü imzalandı. Başkan Mehmet Keleş, Sainshand Belediye Başkanı Batbayar Batsukh’u ve beraberindeki heyeti Düzce’ye davet etti.
Düzce Belediye Başkanı Mehmet Keleş, Moğolistan’ın Sainshand Belediye Başkanı Batbayar Batsukh ve beraberindeki heyetle Ankara’da düzenlenen imza töreninde bir araya geldi. Başkan Keleş, daha önce Sainshand Belediyesi ile ortaklaşa hazırlanan protokolü imzalamak üzere Düzce Belediye Meclisinden yetki almıştı. Ankara Keçiören Belediyesi ev sahipliğinde bir araya gelen heyet, Türk Dünyası Belediyeler Birliği sayesinde yapılan girişim sonrası “Kardeş Şehir” protokolü hazırlayarak sosyokültürel gelişim, turizm ve özellikle ticaret alanlarında kardeşlik anlaşması imzaladı.
Düzce Belediye Başkanı Mehmet Keleş, imzalanan protokolün öneminden bahsederek, Moğolistan’ın Sainshand Belediyesi ile sağlanan kardeşlikten duyduğu memnuniyeti dile getirdi.
Başkan Keleş, "Düzce Belediyesi ile Sainshand Belediyesi arasında kardeşlik akdi imzalıyoruz. Kardeş belediyemize de huzurlarınızda Türkiye’ye hoş geldiniz diyorum. Daha önce Mersin’de Türk Dünyası Belediyeler Birliği’nin bir toplantısında Moğolistan’dan iki belediye ile kardeşlik anlaşması imzalanacak dendiğinde ben hemen bir tanesi için gönüllü oldum. İlk işim internet üzerinden Sainshand’ı bulmak oldu. Moğolistan’da gerçekten çok şirin ve güzel bir yer. İnşallah bir gün gitmek de nasip olur. Düzcemiz de çok güzel bir yerdir. Ankara’ya İstanbul arasında yer alan şirin bir yerleşim yeridir. Hem turizmiyle hem tarımıyla hem de sanayisiyle dikkat çeker. Fındığıyla meşhurdur. Kendilerini kısa zamanda Düzce’ye bekliyoruz. Bir kez daha her iki şehir için bugün imzaları atılan kardeşliğin hayırlı olmasını temenni ediyorum" dedi.
Konuşmaların ardından Düzce Belediye Başkanı Mehmet Keleş ve Sainshand Belediye Başkanı Batbayar Batsukh arasında kardeşlik protokolü imzalandı.
YORUM EKLE