Yıldırımlı Çocuklar Çanakkale’de Şehitlikleri Gezdi

Yıldırım Çocuk Meclisi üyesi öğrenciler Çanakkale’de şehitlikleri gezdi.İlçe sakinlerinin tarihi yerleri görmesi için ‘kültür gezileri’ projesini hayata geçirdiklerini belirten Yıldırım Belediye Başkanı İsmail Hakkı Edebali, “Hemşehrilerimizin...

Yıldırımlı Çocuklar Çanakkale’de Şehitlikleri Gezdi
banner230
Yıldırım Çocuk Meclisi üyesi öğrenciler Çanakkale’de şehitlikleri gezdi.
İlçe sakinlerinin tarihi yerleri görmesi için ‘kültür gezileri’ projesini hayata geçirdiklerini belirten Yıldırım Belediye Başkanı İsmail Hakkı Edebali, “Hemşehrilerimizin aziz vatanımızı tanıması için toplam 80 bin kilometrelik kültür turları düzenledik. Konya’ya 13, İstanbul’a 11 ve Çanakkale’ye 9 olmak üzere toplam 33 kültür turu tertipledik. 34. kültür turumuzda ise Yıldırım Çocuk Meclisi üyesi olan çocuklarımız, aileleri ile birlikte Çanakkale’yi ziyaret etti” dedi.
Kültür turları ile özellikle çocukların ve gençlerin vatanlarını tanımalarına imkan sağlamayı hedeflediklerini dile getiren Başkan Edebali, “Geleceğimize şekil verecek olan ve gelecek nesle anne ve babalık yapacak olan çocuklarımızın yaşadıkları ülkenin tarihini, kültürünü bilmesi çok önemli. Çocuklarımız kendilerinden sonraki neslin de bilgili, donanımlı ve yaşadığı ülkenin geçmişini bilen fertler olarak yetişmelerine ön ayak olmuş olacaklar” ifadelerini kullandı.
YORUM EKLE