Nilüfer’de Çocuklara Kültür-sanat Ve Bilim Aşılanıyor

Nilüfer Belediyesi, Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü tarafından 3 yıldır sürdürülen ‘Nilüfer’in Çocukları Sanatla Büyüyor’ projesi bu yıl da ilgi gördü.Yaz döneminde Nilüfer’in çeşitli mahallelerinde 130 öğrenciyle ücretsiz...

BURSA 30.07.2015, 15:24
Nilüfer’de Çocuklara Kültür-sanat Ve Bilim Aşılanıyor
banner230
Nilüfer Belediyesi, Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü tarafından 3 yıldır sürdürülen ‘Nilüfer’in Çocukları Sanatla Büyüyor’ projesi bu yıl da ilgi gördü.
Yaz döneminde Nilüfer’in çeşitli mahallelerinde 130 öğrenciyle ücretsiz olarak buluşturulan eğitimler, eylül ayına kadar sürecek. Özellikle merkeze uzak mahallelerde yaşayan Nilüferli çocuklara İngilizce, gitar, ritim, bağlama branşlarında verilen eğitimlere ağustos ayında akıl ve zekâ oyunları ile kadınlara yönelik verilecek geleneksel ebru sanatı ve resim atölyeleri de eklenecek.
Gelen talepler doğrultusunda farklı branşlar da bu geniş eğitim yelpazesinde yer alacak. Nilüfer Belediye Başkanı Mustafa Bozbey, konuyla ilgili yaptığı açıklamada, kültür ve sanatı her kesime ulaştırmak için çalışmalar sürdürdüklerini ifade ederek, hedeflerinin Nilüfer’de yaşayan herkesin bir spor dalıyla ilgilenmesi ve bir müzik aleti çalabilmesi olduğunu vurguladı.
Nilüfer’de Kadın Hayata Yakın Projesi’ni örnek veren ve başlangıçta 50 kadınla başlayan bu projenin şimdi salonlara sığmayan bir yapıya ulaştığını hatırlatan Bozbey, “Nilüfer’in Çocukları Sanatla Büyüyor” başlığı altında üç yıl önce başlatılan çalışmanın da bu projenin verdiği enerjiyle oluştuğunu ifade etti.
Akçalar, Hasanağa, Hasanağa TOKİ, Gökçeköy, Badırga, Gölyazı, Görükle, ÇEMATEM, Demirci ve Ürünlü’de devam eden eğitimler eylül ayına kadar sürecek. Daha sonra okulların açılmasıyla birlikte kış için programlanan eğitimlere başlanacak.
Yorumlar (0)
banner287
banner269
24°
parçalı az bulutlu
Namaz Vakti 18 Ekim 2019
İmsak 05:25
Güneş 06:47
Öğle 12:31
İkindi 15:36
Akşam 18:06
Yatsı 19:22

Gelişmelerden Haberdar Olun

@