Millet Mahallesi’ne 5 Yıldızlı Spor Tesisi

Bursa Büyükşehir Belediyesi’nin yaklaşık 1 milyon TL harcayarak Millet Mahallesi’ne yaptırdığı Mesut Göçmen Spor Tesisleri törenle hizmete açıldı. Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, Bursa’yı 17 ilçesiyle birlikte aynı anda...

BURSA 05.08.2015, 11:55
Millet Mahallesi’ne 5 Yıldızlı Spor Tesisi
banner230
Bursa Büyükşehir Belediyesi’nin yaklaşık 1 milyon TL harcayarak Millet Mahallesi’ne yaptırdığı Mesut Göçmen Spor Tesisleri törenle hizmete açıldı. Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, Bursa’yı 17 ilçesiyle birlikte aynı anda daha yaşanabilir kılmak için gece gündüz gayret sarf ettiklerini söyledi.
Büyükşehir Belediyesi, Millet Mahallesi’nde bir spor tesisini daha hizmete aldı. Millet Mahallesi Spor Kulübü Başkanı Ahmet Yılmaz’ın trafik kazasında vefat eden oğlu Mesut’un isminin verildiği Mesut Göçmen Spor Tesisleri’nin açılışında konuşan Başkan Recep Altepe, Bursa’nın tüm özellikleriyle birlikte markalaşabilmesi için yatırımları bBüyükşehir sınırlarındaki tüm ilçelere yayarak, şehri her köşesiyle birlikte kalkındırma çabası içerisinde olduklarını ifade etti. Hedeflerinin her vatandaşın hizmetlerden eşit şekilde yararlanabilmesi olduğunu belirten Başkan Altepe, Bursa’nın güzide ilçelerinden biri olan Yıldırım’da da ulaşımdan yerleşime, tarihi mirastan çevreye, altyapıdan spora kadar her alanda yatırımlar gerçekleştirdiklerini söyledi. Bugün Yıldırım ile birlikte tüm ilçelerde yapılan yatırımlar sayesinde Bursa’nın ulusal ve uluslararası arenadaki prestijini sürekli artırdığını ifade eden Başkan Altepe, “Bursa’nın her köşesinde hemşerilerimiz, insan merkezli, kucaklayan ve kuşatan belediyecilik anlayışımızın hayat bulmasına ortak olmaktadır. Bu vesile ile destekleriyle bizlere güç veren tüm vatandaşlarımıza teşekkür ediyorum” dedi.
Başkan Altepe, hizmete alınan Mesut Göçmen Spor Tesisi’yle Yıldırım’ın önemli bir ihtiyacının daha karşılandığını söyledi. 2014 yılı şubat ayında inşasına başlanan 5100 metrekare alana kurulu spor tesisinde soyunma odaları, duşlar, yönetim odası, kazan dairesi ve lokal bulunduğunu vurgulayan Başkan Altepe, 1780 metrekarelik suni çim futbol sahası, yeşil alan, otopark ve oturma grupları gibi çalışmalar yapıldığını hatırlatarak, tesisin başta Millet Mahallesi olmak üzere Yıldırımlı tüm sporculara hizmet vereceğini kaydetti. Başkan Altepe, “Halkımız bu tür hizmetler için bizi seçti, biz de halkımızın yüzünü kara çıkartmamaya uğraşıyoruz. Sağlığın en önemli reçetesi spordur. Bunun için çalışıyor, şehrimizin her bölgesine tesisler yapıyoruz. Burada da yer tahsisi sağlayan yıldırım Belediyesi’ne teşekkür ediyorum. Mahallemize, bölgemize, amatör sporumuza hayırlı uğurlu olsun” diye konuştu.
Altepe, tesisin yaklaşık 1 milyon TL’ye mal olduğunu bildirdi. Bursa Valisi Münir Karaloğlu ise, gençliğin zararlı alışkanlıklardan korunması için çalıştıklarını dile getirdi. Gençliği kötü alışkanlıklardan uzak tutmanın yolunun spor yapmaktan geçtiğini, şehrin her noktasında sayısı artırılan tesislerle ülkenin geleceği olan gençlerin devletine, milletine ve ailesine faydalı fertler haline geldiğine dikkat çeken Vali Karaloğlu, “Onun için gençliğimize yapılan bu yatırımlar aslında geleceğimize yapılan yatırımlardır. Ben Büyükşehir Belediyemizi kutluyorum. Ayrıca tesislere Ahmet başkanın oğlunun ismi verilmiş, gösterilen kadirşinaslık örneği kayda değer. Güzel tesisler mahallemize, Bursamıza hayırlı uğurlu olsun” şeklinde konuştu.
AK Parti Bursa Milletvekili Hüseyin Şahin de, Bursa’nın Başkan Altepe sayesinde tarih ve turizmin yanında spor şehri unvanını da kazandığını söyledi. Bugün şehirde yürüme mesafesinde spor tesislerin bulunduğunu, futbolu, yüzmesi ve diğer spor alanlarıyla Bursalıların hareket etmenin her türlü konforuna eriştiğini söyleyen Şahin, “Tesisin hayırlar getirmesini diliyorum” açıklamasında bulundu.
Tesislerin açılışında Bursa Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu (BASKF) Başkanı Cemal Vardar, Yıldırım Belediye Başkan Yardımcısı Şenol Şimşek, Millet Mahallesi Spor Kulübü Başkanı Ahmet Yılmaz ve Millet Mahallesi Muhtarı Mehmet Kutlu da birer selamlama konuşması gerçekleştirdi. Kurdela kesiminin ardından protokol üyeleri, penaltı attı.
Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@