Güney Koreli Sanatçılardan Kore Gazilerine Minnet

Kore Cumhuriyeti’nin kültür etkinlikleri kapsamında, anne, baba ve kızlarından oluşan ‘Kwak Üçlüsü’, Uludağ Üniversitesi’nde bahar konseri verdi.Mete Cengiz Kültür Merkezi’nde gerçekleşen konserde Kore Klasik Müzik üçlüsü konser...

Güney Koreli Sanatçılardan Kore Gazilerine Minnet
banner230
Kore Cumhuriyeti’nin kültür etkinlikleri kapsamında, anne, baba ve kızlarından oluşan ‘Kwak Üçlüsü’, Uludağ Üniversitesi’nde bahar konseri verdi.
Mete Cengiz Kültür Merkezi’nde gerçekleşen konserde Kore Klasik Müzik üçlüsü konser verdi. Konseri, Kore Büyükelçiliği Müsteşarı Dong Woo Cho ile Uludağ Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Yusuf Ulcay, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Eray Alper’in yanı sıra Kore şehitleri ve torunları, öğretim üyeleri, öğrenciler ve personel de ilgiyle izledi. Keman-viyola sanatçısı baba Byung Kook Kwark, Kore gazilerinin de izlediği konserde yaptığı konuşmada minnet duygularını ifade ederek, “Babam derdi ki, Kore savaşında Amerika’dan sonra en çok askeri Türkiye gönderdi. Sizler olmasaydınız bugün ben burada olamazdım. Sevginiz ve sadakatiniz için çok teşekkür ediyoruz” dedi.
Rektör Prof. Dr. Yusuf Ulcay ise, Güney Kore ile Türkiye arasında tarihi, kültürel ve coğrafi bağlar bulunduğunu, bu nedenle iki ülke insanlarının kolay iletişim kurduğunu söyledi. Kore ile işbirliği ve ilişkilerin daha da artmasını temenni eden Ulcay, Müsteşar Cho’ya hitaben, “Sizden en az 10 bölüme 2’şer öğrenci göndermenizi istiyorum” dedi.
Etkinlik için gelen Kore ve Kıbrıs gazileriyle konser öncesinde görüşüp sohbet eden Ulcay, onlara minnet duygularını ifade edip tek tek ellerinden öptü. Gaziler ve yabancı konuklar daha sonra Ulcay’la hatıra fotoğrafı çektirdi.
YORUM EKLE