Gazeteci Erdal Çolak Son Yolculuğuna Uğurlandı

Bursa medyasının sevilen ismi gazeteci Erdal Çolak, geçirdiği rahatsızlık sonucu hayatını kaybetti. Çolak, sevenlerinin gözyaşları arasında son yolculuğuna uğurlandı.Zatürre teşhisiyle kaldırıldığı hastanede tedavi görürken yaşamını...

Gazeteci Erdal Çolak Son Yolculuğuna Uğurlandı
banner230
Bursa medyasının sevilen ismi gazeteci Erdal Çolak, geçirdiği rahatsızlık sonucu hayatını kaybetti. Çolak, sevenlerinin gözyaşları arasında son yolculuğuna uğurlandı.
Zatürre teşhisiyle kaldırıldığı hastanede tedavi görürken yaşamını yitiren Bursa’nın tanınmış gazetecilerinden Erdal Çolak, gözyaşları arasında son yolculuğuna uğurlandı.
Erdal Çolak için ilk tören, uzun yıllar yönetim ve denetim kurulu üyeliği yaptığı Bursa Gazeteciler Cemiyeti’nin Ataevler’deki binası önünde yapıldı. Bursa protokolünün yanı sıra Bursa’da görev yapan basın mensuplarının büyük bölümünün katıldığı tören saat 15.00’de başladı. Erdal Çolak’ın ailesi, yakınları ve meslektaşlarının göz yaşlarına hakim olamadığı törende konuşan Bursa Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Nuri Kolaylı, yaşananlara inanamadığını ifade etti.
Bursa basınının, Erdal Çolak’ın beklenmeyen ölümüyle büyük şok yaşadığını dile getiren Kolaylı, konuşmasını şöyle sürdürdü:
“Arkadaşım, dostum, meslektaşım sevgili Erdal’ı; artık sadece anılarda yaşatacak olmanın üzüntüsü, kederi içindeyim. Yıllarca birlikte çalıştık, birçok etkinlikte beraber yer aldık. Birbirimize yol arkadaşlığı yaptık. Bursa Gazeteciler Cemiyeti, Olay Gazetesi, Bursa Hakimiyet Gazetesi, Doğru Hâkimiyet Gazetesi ve Haber Gazetesi çatısı altında birlikte, omuz omuza çalıştık. Erdal Çolak gerek tarafsız ve titiz haberciliğiyle, gerekse çalışma arkadaşlarına yönelik sevecen tavrıyla örnek bir kişilikti. Gazeteleri her gün satır satır okur, bulduğu ilginç notları bizlerle paylaşırdı. Genç kuşakların tarafsız ve objektif gazeteciler olarak yetişmesi en büyük ideallerinden biriydi. Her fırsatta uyarır, öğretirdi. Ve bunu güler yüzlü, şakalarla süsleyerek yapardı. Aramızdan nasıl ayrıldığına şu an aklım sırrım ermiyor. Grip, zatürre derken, oksijen yetmezliği nedeniyle Acıbadem hastanesinde yoğun bakıma kaldırdık. Yoğun bakımda bile benimle dalga geçiyordu. Tedavisinin sonuçlanarak aramıza dönmesini beklerken, böyle bir ayrılık aklımın ucundan geçmiyordu. Değerli dostlar, inanması çok zor ve acımız çok büyük. Sevgili Erdal’ı bugün son yolculuğuna uğurlarken, onu kalbimizde yaşatacağız. Hepimizin başı sağ olsun.”
Kolaylı’nın ardından kısa bir konuşma yapan Bursa Gazeteciler Vakfı Başkanı Ahmet Emin Yılmaz da, Erdal Çolak’ın, meslek yaşamına başlarken tanıdığı ilk gazeteci olduğunu ifade etti. Sevilen gazeteci Erdal Çolak ile uzun yıllar birlikte çalıştığını söyleyen Ahmet Emin Yılmaz, “Hepimiz Erdal’ı çok severdik. Kavga etmediğim tek gazeteci Erdal Çolak’dı. Fikir ayrılıklarına düşsek bile, kendisini çok iyi ifade eder, kırıcılıktan uzak durur, mutlaka şakalaşarak gerilimli anlarda bile gülümsetmeyi başarırdı. O’nu çok özleyeceğim” diye konuştu.
Son olarak aile adına söz alan merhum gazeteci Erdal Çolak’ın oğlu Emre Çolak da, törene katılanlara teşekkür etti. “Babamın arkadaşları olarak burada bizlere sahip çıkan siz değerli insanlara en içten teşekkürlerimi sunuyorum” diyen Emre Çolak’ın konuşmasının ardından, Erdal Çolak’ın abisinin isteğiyle başka konuşma yapılmadı ve merhum gazetecinin cenazesi Yıldırım Beyazıt Camiine götürüldü.
Yıldırım Beyazıt Camiine kılınan ikindi namazının ardından cenaze namazına geçildi. CHP Bursa Milletvekili Turhan Tayan, Bursaspor Başkanı Recep Bölükbaşı, BGC Başkanı Nuri Kolaylı, siyaset, ekonomi, spor ve medya camiasının önde gelen isimleri ile çok sayıda seveninin katılımıyla gerçekleşen cenaze namazından sonra Hamitler Mezarlığı’na gidildi ve merhum gazeteci Erdal Çolak ailesi, yakınları ve meslektaşları tarafından son yolculuğuna uğurlandı.
YORUM EKLE