Dostlar Divanı Osmangazi’de Toplandı

Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar’ın ev sahipliğinde yapılan ‘Dostlar Divanı’, siyasetçiden bürokrata, gazeteciden iş adamına, sanatçıdan akademisyene, bürokrattan esnafa kadar toplumun her kesiminden insanı bir araya getirdi.Bahia...

Dostlar Divanı Osmangazi’de Toplandı
banner230
Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar’ın ev sahipliğinde yapılan ‘Dostlar Divanı’, siyasetçiden bürokrata, gazeteciden iş adamına, sanatçıdan akademisyene, bürokrattan esnafa kadar toplumun her kesiminden insanı bir araya getirdi.
Bahia Otel’deki toplantıya Merkez Valisi Hüseyin Avni Mutlu, Yalova Valisi Selim Cebiroğlu, Emekli Vali Mustafa Malay, Anadolu Adliyesi Cumhuriyet Savcısı Ahmet Yiğit, Emekli Yargıtay Onursal Üyesi Ömer Koçak, Yalova Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Niyazi Eruslu, Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, AK Parti Bursa İl Başkanı Cemalettin Torun, Bahçelievler Müftüsü Ömer Faruk Bilgili, Avcılar Müftüsü Ömer Erden, Emekli Tuğgeneral ASDER Onursal Başkanı Adnan Tanrıverdi gibi sanat, bürokrasi, medya, hukuk, akademi ve iş dünyasından 200’e yakın davetli katıldı. ‘Dostlar Divanı’nda bir sunum yaparak Osmangazi Belediyesi’nin hayata geçirdiği projeler hakkında bilgiler veren Başkan Dündar, “Osmangazi Belediyesi olarak temizlik hizmetleri, çevre, kültür sanat, spor, tarihi eserlerin ayağa kaldırılması ve şehircilik alanında örnek çalışmalara imza attık. Geri dönüşümde Türkiye’de marka olduk. 380 bin ton geri dönüşüm atığı, 1 milyon 250 bin ton mesken atığı topladık. 300 bin ton asfalt, 261 bin ton yama ile yollarımızı yeniledik. 72 çıkmaz sokağı çıkar hale getirdik. 58 bin metre imar yolu açtık. Tehlike arz eden köprülerimizi yıkarak yeniden yaptık. Trafiği tehlike arz eden caddelerimizi genişlettik” dedi.
“TEK BİR GÜNÜ BOŞA GEÇİRMEDİK”
Daha modern ve yaşanabilir Osmangazi’yi inşa etmek için tek bir günü bile boş geçirmediklerini belirten Başkan Dündar, “‘Yeniden Yeşil Bursa Yeniden Yeşil Osmangazi’ ideali ile Osmangazi’ye 5 yılda 136 park ve çevre düzenlemesi ile 253 bin 25 metrekare yeşil alan kazandırdık. ‘1 Milyon Fidan Kampanyası’ ile de 1 milyon fidanı toprakla buluşturduk. Yaptığımız restorasyonlar ile tarihi çarşılarımızı yeniledik, 145 tarihi mirası ayağa kaldırdık. Osmangazi’ye 16 yeni spor tesisi kazandırdık. Kültür merkezleri ile düşünen, üreten bir geleceğin temellerini attık. Vatandaşlarımıza sosyal alanlar kazandırmak adına 5 yılda 13 meydan yaptık. 10 otopark 7 kapalı pazar alanı projesini hayata geçirdik. 13 yeni hizmet binası, 11 adet tip muhtarlık yaptık” diye konuştu.
“YENİ OSMANGAZİ’Yİ İNŞA EDİYORUZ”
Başkan Dündar, 2014-2019 dönemi içerisinde yapmayı planladıkları çalışmalar hakkında da bilgiler vererek şunları söyledi:
“Ortaya koyduğumuz şehircilik vizyonu ile ‘Yeni Türkiye Yolunda Yeni Osmangazi’nin temellerini attık ve çok şükür şimdi de hızla Yeni Osmangazi’yi inşa ediyoruz. Bütün projelerimizi, belediyecilik vizyonumuz olan ‘İnsan, Şehir ve Demokrasi’ ekseninde şekillendirdik. Kaynaklarımızı toplumun her kesimine ve her ihtiyacına göre planlayarak demokratik bir bölüşüm yaptık. Yeni dönemde 150 yeni park ve her köye park ve spor alanı yapacağız. Mahallelerimize nefes aldıracak meydanlar inşa edeceğiz. 20 yeni spor tesisi ile spora ve sporcumuza yatırımımız devam ediyor. 2 yeni okul inşa ediyoruz. Türkiye’nin tek çatı altında inşa edilen en büyük okulu olan Uluslararası Murad Hüdavendigar Lisesi ve Osmangazi Belediyesi İlköğretim Okulu’nu Bursa’ya kazandıracağız. Bilgi Evleri oluşturuyoruz. Çocuk Kütüphaneleri yapacağız” dedi.
Osmangazi’ye 11 otopark ve yeni proje kazandırdık. Trafiğin yoğun olduğu bölgelerimizde de otopark çözümlerimiz devam edecek” dedi.
“HERKES İÇİN MUTLU OSMANGAZİ’Yİ OLUŞTURUYORUZ”
Yeni dönemde ‘Herkes için mutlu Osmangazi’ oluşturmayı hedeflediklerini kaydeden Başkan Dündar, “Çocuklarımız, gençlerimiz, kadınlarımız, yaşlılarımız ve engellilerimiz için ayrı ayrı projeler ürettik. Bu projelerimizden de 16 vizyon proje belirledik. Bu projelerimizi de sırasıyla hayata geçiriyoruz ve geçirmeye devam edeceğiz. Özellikle, Soğanlı Kentsel Dönüşüm Projesi, Demirkapı Kentsel Dönüşüm Projesi ve Kent Meydanı Kentsel Dönüşüm Projesi ile Panorama 1326 Bursa Tarih Müzesi projelerimiz Bursa’ya değer katacak kentin çehresini değiştirecek projeler olacak diye konuştu.
Başkan Dündar’ın konuşmasının ardından gazeteci-yazar Sami Özey, Başkan Dündar’a plaket takdim etti.
YORUM EKLE

banner274

banner277

banner273