Çatal Kaşık Heykeller, Büyüledi

Devlet Sanatçısı Yılmaz Emen,‘Zanaattan Sanata 65. Yıl’ adlı 93. kişisel sergisinde, çatal ve kaşıktan yaptığı el emeği göz nuru heykellerini sanatseverlerin beğenisine sundu.Bursalı usta sanatçı Yılmaz Emen, kaşıktan yaptığı...

BURSA 14.04.2015, 10:43
Çatal Kaşık Heykeller, Büyüledi
banner230
Devlet Sanatçısı Yılmaz Emen,‘Zanaattan Sanata 65. Yıl’ adlı 93. kişisel sergisinde, çatal ve kaşıktan yaptığı el emeği göz nuru heykellerini sanatseverlerin beğenisine sundu.
Bursalı usta sanatçı Yılmaz Emen, kaşıktan yaptığı özel heykellerini 65. sanat yılında 93. kişisel sergisiyle sanatseverlerin izlenimine sundu. Ressam Şefik Bursalı Sanat Galerisi’nde sergilenen eserler, Devlet Sanatkarı Yılmaz Emen’in yeteneğinin yansımalarını gözler önüne serdi.
Bursalı sanatseverlerin yoğun ilgi gösterdiği serginin açılışına Büyükşehir Belediyesi Başkanvekili Abdülkadir Karlık ve Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Turizm Daire Başkanı Aziz Elbas da katıldı. Programda konuşan Büyükşehir Belediyesi Başkanvekili Abdülkadir Karlık, Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe’nin sanata ve sanatçıya verdiği değere dikkati çekerek, kaşıktan ürettiği heykelleriyle emeğini sanata dönüştüren usta Yılmaz Emen’i tebrik etti. Karlık, Elbas ile birlikte Emen’e özel sergiden dolayı Yeşil Türbe çinisi armağan etti.
Usta sanatçı Yılmaz Emen, 65. sanat yılında 93. sergisini açmanın heyecanını, mutluluğunu ve gururunu yaşadığını söyledi. Serginin hazırlığında kendisine destek olan Büyükşehir Belediyesi’ne teşekkür eden Emen, yakında Viyana’da açacağı serginin hazırlıklarını sürdürdüğünü belirterek, “İçimde bir ukdem var. İnşallah İtalya ve Fransa’da da sergi açmayı gönülden istiyorum” diyerek, eserlerini yurtdışındaki sanatseverlerle buluşturmayı arzuladığını sözlerine ekledi.
Açılış kurdelesinin kesilmesinin ardından Emen, konuklarına sergiyi gezdirdi ve ürünleri hakkında bilgiler verdi. Özel sergide, Yılmaz Emen’in 100 heykeli ile 100 adet de fotoğrafı yer alıyor. Sergi, 25 Nisan Cumartesi gününe kadar Ressam Şefik Bursalı Sanat Galerisi’nde görülebilecek.
Yorumlar (0)
banner287
banner269
15°
parçalı bulutlu
Namaz Vakti 16 Ekim 2019
İmsak 05:22
Güneş 06:44
Öğle 12:32
İkindi 15:39
Akşam 18:10
Yatsı 19:26

Gelişmelerden Haberdar Olun

@