Büyükşehirden İnegöllü Servisçilere Ruhsat

Yeni kanunla Bursa Büyükşehir Belediyesi’ne bağlanan İnegöl’de artık birçok resmi prosedür büyükşehir eliyle yapılıyor. Yıllardır İnegöl Belediyesi’nden ruhsat alan S plakalı servis araçları artık Bursa Büyükşehir Belediyesi’nden...

BURSA 30.07.2015, 12:50
Büyükşehirden İnegöllü Servisçilere Ruhsat
banner230
Yeni kanunla Bursa Büyükşehir Belediyesi’ne bağlanan İnegöl’de artık birçok resmi prosedür büyükşehir eliyle yapılıyor. Yıllardır İnegöl Belediyesi’nden ruhsat alan S plakalı servis araçları artık Bursa Büyükşehir Belediyesi’nden ruhsatlarını alacak.
Büyükşehir Belediyesi Ruhsat Büro ekipleri, İnegöl’de yeni araç alan veya aracını değiştiren 200’e yakın araç sahibine yönelik ruhsat işlemlerini Kültürpark içerisindeki Nikah Dairesi önünde yaptı. İşlemleri, Bursa Büyükşehir Belediyesi Ruhsat Büro Şefi Bülent Yılmaz ile İnegöl Şoförler Odası Başkanı Bahattin Korkmaz da takip etti. Yılmaz, “Vatandaşa hizmet için buradayız. Burada 200’e yakın araç var. Biz daha önceden yeni veya aracını değiştiren servis araç sürücülerini Bursa’ya çağırıyorduk. Bu yıl alınan kararla bütün ilçelerdeki servis araçlarının olduğu yere biz gidiyoruz. Hizmeti ayağa götürüyoruz. Bu kadar aracın Bursa’ya gelmesi uygun olmazdı. Biz geliyoruz, kontrollerimizi yapıyoruz. Sağ olsun bütün oda başkanları yardımcı oluyor. Şartları uygun olan araçlara çalışma ruhsatlarını veriyoruz. Genelde de araçlar uygun oluyor” dedi.
İnegöl’deki servis araçlarının Bursa’ya servis hizmeti vermesinde yaşanan U belgesi meselesinin hatırlatılması üzerine Yılmaz, “U belgesi bizi aşan bir konudur. U belgesi meselesi mahkeme kararıyla sanırım iptal olmuş, ama tabi meclisin bileceği bir iş. Yargıya intikal etmiş bir olay. Sanırım başka bir çözüm buldular. Biz yine yönetmelikte yazdığı şekilde belge veriyoruz. Büyükşehir Belediyesi vatandaşa hizmet için ellerinden gelen bütün kolaylıkları yapıyor” ifadelerini kullandı.
Yorumlar (0)
banner287
banner269
24°
parçalı az bulutlu
Namaz Vakti 18 Ekim 2019
İmsak 05:25
Güneş 06:47
Öğle 12:31
İkindi 15:36
Akşam 18:06
Yatsı 19:22

Gelişmelerden Haberdar Olun

@